Kompost i obornik

W tej kategorii znajdziemy preparaty matki PLANTA przyspieszające powstawanie kompostu oraz obornik granulowany z dodatkiem substancji odżywczych, który świetnie nadaje się do nawożenia owoców i warzyw z uwagi na naturalne pochodzenie i brak chemicznych komponentów.

Ustaw kierunek malejący

10 produkt(ów)

 1. 16457
  Dostępne
  Średnio i
  13,67 zł
 2. 16458
  Dostępne
  Mało i
  22,64 zł
 3. 16461
  Dostępne
  Mało i
  13,67 zł
 4. 38543
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 14,26 zł

  Special Price 12,40 zł

 5. 58449
  Dostępne
  8,91 zł
 6. 58508
  Dostępne
  12,97 zł
 7. 58509
  Dostępne
  23,03 zł
 8. 58510
  Dostępne
  14,47 zł
 9. 58511
  Dostępne
  26,78 zł
 10. 58512
  Dostępne
  9,43 zł

Ustaw kierunek malejący

10 produkt(ów)

Kompost i obornik – poprawią wydajność upraw

Prawidłowy wzrost roślin ogrodowych w dużej mierze zależy od zastosowania odpowiednich nawozów. Jeśli jednak nie chcesz używać chemicznych środków, możesz skorzystać z naturalnych alternatyw, jakimi są kompost i obornik. Sprawdź, jakie naturalne nawozy znajdziesz w StukPuk!

Kompostowanie w ogrodzie – dlaczego warto?

Używanie nawozu wyprodukowanego we własnym kompostowniku to nie tylko skuteczny, lecz także tani sposób na odżywienie roślin. Stosowanie go jest również wyjątkowo proste, gdyż nie istnieje ryzyko przenawożenia. Przygotowany samodzielnie kompost poprawi wydajność upraw, jak również zwiększy zawartość próchnicy w glebie i poprawi jej strukturę – dzięki temu składniki odżywcze nie będą z niej wypłukiwane. Martwisz się tym, że kompostownik będzie brzydko pachnieć i przyciągać najróżniejsze owady i insekty? Prawidłowy proces przetwarzania resztek organicznych powinien wydzielać jedynie aromat przypominający świeżą glebę po deszczu. Na rynku znajdziesz też szereg preparatów, które zahamują produkcję nieprzyjemnego zapachu w takim stopniu, by kompostowanie nie obniżało komfortu korzystania z ogrodu.

Stosowanie obornika granulowanego w ogrodzie

Z pewnością nie raz słyszałeś o korzyściach płynących ze stosowania naturalnego obornika. Okazuje się, że ten rodzaj nawozu naturalnego stosuje się także dziś, tylko w nieco zmienionej formie. Dużą popularnością wśród ogrodników cieszy się teraz obornik granulowany. Korzystanie z niego jest znacznie bardziej komfortowe niż w przypadku tradycyjnego wariantu. Wszystko za sprawą braku nieprzyjemnego zapachu oraz znacznie dłuższej przydatności do użycia – spokojnie możesz stosować jedno opakowanie przez kilka sezonów, nie martwiąc się tym, że z biegiem czasu straci swoje właściwości.

Kompost i obornik – co znajdziesz w StukPuk?

Asortyment StukPuk obejmuje bogaty wybór naturalnych nawozów, które możesz wykorzystać w swoim ogrodzie. Zobacz chociażby obornik granulowany Biopon w wersji dla warzyw lub iglaków. Możesz też sięgnąć po preparaty uniwersalne, które sprawdzą się w przypadku wszystkich roślin ogrodowych czy domowych. Planujesz rozpocząć przygodę z kompostowaniem we własnym ogrodzie? Zaopatrz się koniecznie w aktywator kompostu Florovit. Jego zastosowanie sprawi, że odpadki organiczne zostaną szybciej przerobione na żyzną, próchniczą glebę, a całemu procesowi nie będzie towarzyszyć nieprzyjemny zapach i rój muszek owocówek. Zajrzyj do kategorii Kompost i obornik w naszym internetowym markecie budowlanym i sprawdź, jakie inne preparaty w nim znajdziesz!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości