Agrotkaniny i agrowłókniny – piękny ogród w Twoim zasięgu

Samodzielna uprawa roślin w przydomowym ogrodzie pozwala na stworzenie najpiękniejszej dekoracji ogrodu. W polskich warunkach klimatycznych często konieczne jest jednak stosowanie agrotkanin oraz agrowłóknin, aby zabezpieczyć delikatne kwiaty przed czynnikami pogodowymi. W tym dziale znajdziesz produkty potrzebne do hodowli roślin – sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Agrowłókniny – różne rodzaje

Zadaniem agrowłókniny jest przede wszystkim zabezpieczenie roślin przed niesprzyjającymi warunkami w czasie wzrostu lub wyjątkowo szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Wyróżniamy jednak kilka rodzajów agrowłókniny. Agrowłóknina zimowa skutecznie chroni przed śniegiem, mrozem i intensywnym wiatrem – dzięki temu rośliny przeżywają zimę bez uszkodzeń i odmrożeń i pozostają w dobrej kondycji oraz szybciej rozpoczynają okres wegetacyjny wiosną.

Również po zimie niektóre kwiaty wymagają okrywania – agrowłóknina wiosenna ma za zadanie zniwelować różnicę temperatur pomiędzy dniem a nocą, jak również zabezpieczyć rośliny przed ulewnymi opadami i silnym wiatrem. Dodatkowo nie dopuszcza insektów do podłoża i pomaga zachować idealną wilgotność gleby. W ofercie sklepu StukPuk znajdziesz też agrowłókniny ściółkujące stanowiące ochronę przeciw chwastom – jednocześnie nie blokują one jednak dostępu do wody i powietrza, więc tworzą warunki sprzyjające uprawie nawet wymagających gatunków.

Kaptury ochronne

Kaptury ochronne doskonale sprawdzają się jako alternatywa dla agrowłókniny – przystosowane są do okrywania większych roślin, na przykład krzewów czy małych drzew. Kaptury ochronne na zimę wykonane są z włókien polipropylenowych, więc w skuteczny sposób zabezpieczają przed mrozem, wiatrem i śniegiem. Takie osłony, po założeniu, należy w dolnej części związać sznurkiem, co zapewni materiałowi dobre przyleganie do rośliny, a jednocześnie zapobiegnie porwaniu kaptura ochronnego przez wiatr. W ofercie znajdziesz różne modele kapturów do wyboru i dopasujesz je do wielkości swoich krzewów.

Akcesoria do agrowłókniny

Aby prawidłowo wykorzystać agrowłókninę na wybranym terenie działki czy ogródka, będą Ci potrzebne do tego specjalne akcesoria. Szpilki do mocowania agrowłókniny doskonale współpracują z tego typu materiałem – trwale przytwierdzą go do ziemi, zapobiegając porwaniu przez wiatr. Dodatkowo mocowanie agrowłókniny przy pomocy szpilek znacząco skraca czas okrywania roślin. Sprawdź również inne produkty osłonowe dostępne na StukPuk.pl i zaopatrz się w potrzebne Ci elementy.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości