Grabie

Grabie Flo i GardeTech to ręczne narzędzia ogrodowe przeznaczone do grabienia liści, suchej i ściętej trawy oraz innych prac ogrodowych takich jak wyrównywanie ziemi, rozprowadzanie nawozu itp. Grabie wykonane są ze stali nierdzewnej i posiadają drewnianą rękojeść.

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

 1. 29301
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 25,15 zł

  Special Price 19,60 zł

 2. 29323
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 36,32 zł

  Special Price 27,20 zł

 3. 29378
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 42,66 zł

  Special Price 33,70 zł

 4. 29316
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 30,73 zł

  Special Price 23,50 zł

 5. -14% Grabie do liści Patrol Rake 390 pomarańczowe
  27665
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 7,07 zł

  Special Price 6,15 zł

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

Grabie ogrodowe – niezbędne narzędzie ogrodnika

Grabie ogrodowe i grabki to narzędzia, które ułatwiają i skracają czas prac wykonywanych w ogrodzie. Dzięki nim przygotujesz ziemię pod sadzenie roślin, a także zadbasz o kwiaty. Sprawdź, jaki rodzaj przyda Ci się podczas pielęgnowania Twojego ogrodu.

Kiedy przydają się grabie ogrodowe?

Grabie to narzędzie, które powinno znaleźć się w szopie każdego ogrodnika. Za ich pomocą przede wszystkim zgrabisz liście, zbierzesz resztki roślinne oraz wyrównasz ziemię przed sadzeniem roślin. Przydadzą Ci się zwłaszcza na wiosnę, gdy trawnik i ogród będą potrzebowały pielęgnacji po zimie. Nie czekaj na ostatnią chwilę i przejrzyj naszą ofertę już teraz, dobierając grabie ogrodowe do swoich potrzeb.

Rodzaje grabi ogrodowych dopasowane do prac

Dostępne w naszym asortymencie grabie ogrodowe występują w różnych wariantach, te zaś są dopasowane do wykonywanych prac. Klasyczne grabie metalowe z drewnianym trzonkiem charakteryzują się niezbyt długimi i sztywnymi zębami, których układ przypomina grzebień. Takie grabie służą do zbierania liści i pozostałości po eksploatacji ogrodu, ale przede wszystkim przydają się podczas wyrównywania bądź spulchniania powierzchni ziemi i mieszania gleby z nawozem lub różnych rodzajów podłoża. Wybierz je, jeśli wykonujesz prace ogrodowe na większym terenie.

Ich alternatywę stanowią grabie do liści rozsuwane – zwane także grabiami wachlarzowymi – które są elastyczne, w zależności od modelu w pełni metalowe bądź z drewnianym trzonkiem. Ich cienkie druciane zęby nie mają tak dobrego nacisku na podłoże jak zęby grabi klasycznych, ale lepiej od nich poradzą sobie z zagarnianiem liści, skoszonej trawy, a nawet śmieci. Grabie wachlarzowe są lekkie i poręczne, więc praca z nimi jest łatwa i wygodna – wykonywać ją mogą osoby w każdym wieku. Ułatwią też i uprzyjemnią prace w ogrodzie seniorom.

Grabki ogrodowe do pielęgnacji roślin i kwiatów

Grabki ogrodowe przydają się podczas bezpośredniej pielęgnacji ogródka i znajdujących się w nim kwiatów. Jednym z popularnych rodzajów grabekpazurki ogrodowe, czyli ręczne narzędzia służące do spulchniania i napowietrzania gleby, okopywania roślin, pielenia chwastów. Dzięki nim przygotujesz ziemię do zasadzenia roślin. Pazurki ogrodnicze sprawdzają się równie dobrze w ogrodzie, jak w domu: w roślinach doniczkowych i rosnących w skrzynkach. Wybierz je, jeśli jesteś hodowcą kwiatów. Z kolei grabki metalowe odpowiadające wyglądem klasycznym grabiom metalowym i działają analogicznie do nich. Ich zęby są mniejsze, ułożone ciaśniej i ostrzejsze. Wybierz je, jeśli chcesz zgrabić niewielki obszar, wymieszać na nim różne rodzaje gleby bądź wyrównać podłoże. W naszej ofercie znajdziesz grabki ogrodowe z wygodnymi i dopasowanymi do dłoni trzonkami z plastiku bądź drewna, dzięki którym praca będzie wygodna.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości