Pilarki spalinowe

Brak produktów spełniających kryteria.

Pilarki spalinowe – łatwe cięcie drewna

Pilarki łańcuchowe znajdują zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w profesjonalnym użytku, np. w leśnictwie czy ratownictwie. Dzięki nim możesz z powodzeniem ciąć grube pnie drzew, dzielić je na kawałki i dostosowywać do własnych potrzeb. Pilarki spalinowe dostępne w internetowym sklepie budowlanym StukPuk to zbiór urządzeń o doskonałych parametrach technicznych – wybierz model idealny dla siebie.

Pilarka spalinowa – urządzenie uniwersalne

Wybierając pilarkę spalinową, masz pewność, że będziesz mógł z niej korzystać w każdej sytuacji. Wyposażona w silnik nie potrzebuje dostępu do sieci elektrycznej, aby działać – wystarczy zasilać ją odpowiednim paliwem. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie prac nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale też w dużym sadzie, na działce rekreacyjnej czy nawet w lesie. Ze względu na obecność zbiornika na paliwo pilarka spalinowa jest urządzeniem dość ciężkim, choć można zaopatrzyć się w model, którego waga nie przekracza 2,5 kg jak spalinowa pilarka łańcuchowa Makita DCS230T. Należy jednak pamiętać, że będzie on wymagał częstszego uzupełniania paliwem i w czasie pracy warto mieć je pod ręką. Im mniejsza pilarka spalinowa, tym mniejszą będzie posiadała moc, więc przy wyborze należy się zastanowić, do jakich zastosowań będzie potrzebne urządzenie.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania pilarki spalinowej?

Wybór pilarki spalinowej powinien być dobrze przemyślany – potrzebujesz jej jedynie do przycinania gałęzi w ogrodzie i dzielenia na kawałki większych fragmentów drewna, czy też planujesz za jej pomocą ścinać całe drzewa? Od tego będą zależały parametry, jakie powinna posiadać Twoja pilarka spalinowa. Moc urządzenia do wycinki powinna oscylować w okolicach 2,5-5 KM, poniżej tej wartości znajdziesz pilarki odpowiednie do mniej zaawansowanej obróbki drewna. Ważnym aspektem jest także wielkość zbiornika na paliwo, która pozwoli na dłuższe prace bez konieczności uzupełniania benzyny, jak w przypadku pilarki spalinowej Makita EA7900P60E-PM o pojemności 0,75 l. Zwróć też uwagę na długość prowadnicy, poziom generowanego hałasu oraz wagę urządzenia – będzie to wpływało na komfort pracy.

Wybór pilarek spalinowych w sklepie StukPuk

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór pilarek spalinowych – modele o różnych parametrach technicznych z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb. Spośród bardziej tradycyjnych urządzeń można wyróżnić także model umożliwiający pracę w wyższych partiach drzew – wyposażona w wysięgnik spalinowa pilarka łańcuchowa Makita EY2650H25H to doskonały wybór do prac w trudnych warunkach. Sprawdź naszą ofertę i wybierz pilarkę spalinową idealnie odpowiadającą Twoim oczekiwaniom.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości