Kosy spalinowe

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. -29% Kosa spalinowa 1,13 KM Dolmar LT-27
  21117
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 845,16 zł

  Special Price 607,71 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Kosy spalinowa do prac ogrodowych

Ogród to miejsce, które wymaga szczególnej pielęgnacji. Wiąże się to z wykonywaniem określonych czynności. Koszenie trawy należy do najważniejszych zadań ogrodnika. Kosa spalinowa jest  urządzeniem, którym dotrzesz do trudno dostępnych miejsc. W ofercie internetowego marketu StukPuk.pl przygotowaliśmy ofertę sprzętów, które wykorzystasz do utrzymania swojej posesji w należytym stanie.

Zastosowanie kosy spalinowej

Kosa spalinowa umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Za pomocą urządzenia perfekcyjnie przytniesz trawę przy krawężniku lub płocie. Sprzęt pomoże Ci doprowadzić Twój ogród do porządku, zapewniając mu atrakcyjny wygląd. Dużą zaletą kosy spalinowej jest to, że możesz jej używać bez konieczności podłączenia do źródła prądu. Dzięki temu praca staje się swobodna i komfortowa. Urządzenie szczególnie przydaje się podczas koszenia trawy wokół ozdobnych roślin, które mogłaby zniszczyć tradycyjna kosiarka. Kosa spalinowa wyposażona jest w dobrej jakości silnik oraz tarczę tnącą, dlatego bez problemu radzi sobie z przycinaniem twardszej trawy.

Najważniejsze parametry kosy spalinowej

Przed zakupem odpowiedniej kosy spalinowej koniecznie zwróć uwagę na kilka ważnych parametrów, które mają wpływ na komfort pracy. Szczególnie istotna jest wysoka moc silnika, ponieważ dzięki niej z łatwością skosisz trawę na szerokiej powierzchni. Równie ważną rolę odgrywa średnica cięcia, która im większa, tym szybciej poradzi sobie z większymi chwastami. Kosa spalinowa podczas użytkowania trzymana jest w dłoniach, dlatego tak ważny jest ciężar sprzętu. Tę właściwość należy dopasować do indywidualnych preferencji. Wybierając tego typu urządzenie, zwróć też uwagę na pojemność zbiornika paliwa, szczególnie gdy posiadasz dużą posesję. Aby zapewnić sobie wygodę podczas wykonywanych zadań, możesz dopasować kosę spalinową do swojego wzrostu, wybierając model z regulowaną rękojeścią.

Układy tnące w kosach spalinowych

W markecie StukPuk.pl  dostępne są modele kos spalinowych, które wyposażone są w dwa układy tnące. W niektórych urządzeniach mogą być one stosowane zamiennie. Żyłki do cięcia cechują się szybkim momentem obrotowym i dostępne są w przekroju okrągłym oraz kwadratowym. Ten rodzaj systemu tnącego w kosach spalinowych posiada najczęściej automatyczny wysuw, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie. Jeśli chcesz wybrać sprzęt wyposażony w tarcze tnące, zwróć uwagę na gęstość i wielkość umieszczonych w niej zębów. Ma to duży wpływ na rodzaj i jakość wykonywanych prac takich jak karczowanie mniejszych krzewów. W ofercie sklepu internetowego StukPuk.pl znajdziesz najlepsze modele kos spalinowych marki Makita, które z pewnością znajdą praktyczne zastosowanie w Twoim ogrodzie, ułatwiając koszenie trawy. Sprawdź już teraz!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości