Akcesoria do kos i podkaszarek

Ostrza tnące CELLFAST to doskonałe akcesoria do podkaszarek spalinowych oraz elektrycznych. Dzięki zróżnicowanemu kształtowi można dobrać je w zależności od przycinanego rodzaju trawy, drobnych krzewów czy chwastów. Rolki zawierają 15 mb ostrza z tworzywa sztucznego, więc nie musimy się martwić, że zabraknie go podczas pracy.

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

  1. 28321
    Dostępne

    Normalna cena: 29,29 zł

    Special Price 22,88 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Akcesoria do kos i podkaszarek, które zwiększą ich funkcjonalność

Zastosowanie kosy czy podkaszarki stanowi świetny sposób na przycięcie trawy w miejscach, do których nie sposób dotrzeć standardową kosiarką. Do ich prawidłowego działania konieczne jest jednak użycie specjalnych akcesoriów, takich jak np. nasze żyłki tnące. Zobacz ich bogaty wybór na StukPuk.pl!

Co uwzględnić, wybierając nową żyłkę do podkaszarki?

Do wykonywania wszystkich żyłek do kos i podkaszarek wykorzystywany jest wytrzymały nylon – trwałe tworzywo odporne na zerwanie. Nie jest to więc kryterium, którym mógłbyś się kierować podczas wybierania właściwego akcesorium. Zamiast tego powinieneś zwrócić uwagę na średnicę linki do wykaszarki – parametr ten powinien zawsze pasować do specyfikacji Twojego urządzenia. Jeśli wybierzesz zbyt grubą żyłkę, będzie się trudno wysuwać i stawiać większy opór powietrzu – w efekcie obniży to jej prędkość obrotową. Zbyt cienka linka natomiast po prostu ulegnie przerwaniu na skutek silnych wibracji powstających podczas cięcia.

Jakie przekroje linek do kosy można wyróżnić?

Standardowa klasyfikacja żyłek do podkaszarek przyjmuje za kryterium podziału ich przekrój. Biorąc go pod uwagę, można wyróżnić linki okrągłe, kwadratowe i w kształcie gwiazdy, zwane również wielokątnymi. Kształt linki wpływa na to, z jaką siłą przecinana jest trawa, jak również na szybkość jej zużywania się. Żyłki okrągłe najwolniej tracą na funkcjonalności, jednak są najmniej skuteczne podczas koszenia – praca z nimi zajmie Ci stosunkowo sporo czasu. Najszybciej zużywają się linki o przekroju gwiaździstym. Akcesoria te najlepiej sprawdzą się jednak w przypadku splątanej trawy i chwastów z twardymi łodygami.

Żyłki do wykasza rek ręcznych – oferta StukPuk

Szukasz żyłki, która będzie pasować do Twojej wykaszarki czy kosy? Asortyment internetowego sklepu budowlanego StukPuk jest miejscem, w którym znajdziesz wiele odpowiednich propozycji. Nasza oferta obejmuje cały szereg ostrzy tnących marki Cellfast i to najróżniejszych rodzajów. Proponujemy Ci żyłki tnące o przekroju okrągłym, kwadratowym i gwieździstym dostępne w szerokiej palecie wariantów rozmiarowych. Bez trudu wybierzesz spośród nich akcesorium, którego długość i średnica idealnie sprawdzą się w przypadku Twojej podkaszarki. Koniecznie sprawdź również pozostały asortyment internetowego sklepu StukPuk. Znajdziesz w nim także mnóstwo innych produktów, których zastosowanie sprawi, że Twoje wykaszarki i kosy będą sprawnie i wydajnie działać przez długi czas!

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości