Kosiarki elektryczne

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. -31% Nóż F016L66004
  22193
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 73,92 zł

  Special Price 51,43 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Jak wybrać kosiarkę elektryczną do swojego ogrodu?

Piękny trawnik to wizytówka każdego ogrodnika. By móc o niego odpowiednio zadbać niezbędny jest właściwy sprzęt. Do prac w przydomowym ogródku będzie się świetnie nadawać kosiarka elektryczna. Różne jej modele możesz nabyć w markecie internetowym StukPuk.pl. Który z nich będzie najlepszy i sprosta Twoim wymaganiom?

W sklepie StukPuk jest szeroki wybór różnych rodzajów elektrycznych kosiarek. Dzięki temu bez problemu znajdziesz taką, która będzie doskonale pasować do powierzchni Twojej działki oraz funkcji. Na co warto zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

Moc kosiarki elektrycznej

Na jakość i siłę pracy kosiarki wpływa moc silnika. Od niej zależy szerokość cięcia oraz wielkość powierzchni trawnika jaką można skosić. W ofercie sklepu StukPuk.pl znajdziesz kosiarkę elektryczną o mocy około 1100 W, która doskonale się sprawdza w niedużych ogródkach przydomowych, o powierzchni nie przekraczającej 300-400 m2. Możesz również znaleźć w naszym asortymencie modele o znacznie większym silniku, które będą się nadawać do koszenia trawnika o powierzchni nawet 1000 m2. Warto zwrócić uwagę, że są one znacznie cichsze, lżejsze a także nie produkują spalin jak ma to miejsce w przypadku kosiarek spalinowych.

Szerokość i wysokość cięcia trawy w kosiarkach elektrycznych

Szerokość cięcia trawy jest zależna od rozstawu ostrzy, im jest większy tym więcej trawnika za jednym razem możesz przystrzyc. Staje się to jednak niewygodne jeśli masz do wykoszenia wąskie alejki lub trawnik z dużą ilością drzew. W mniejszych kosiarkach o małej mocy wynosi ona około 37 centymetrów, zaś w większych modelach jest o 10 cm większa. Drugim ważnym aspektem jest regulacja poziomu ułożenia noży, dzięki czemu możesz dostosować wysokość cięcia do rodzaju trawy, pory roku, czy tez własnych preferencji. W oferowanych na stronie sklepu StukPuk.pl modelach kosiarek elektrycznych, jest ona standardowo 3 stopniowa.

Łatwość i wygoda użytkowania

Aby kosiarka spełniała swoje zadanie nie może być ani skomplikowana w obsłudze ani zbyt trudna w użytkowaniu. Na pewno zaletą elektrycznych modeli jest ich waga, znacznie niższa od wersji spalinowej. Podczas zakupu zwróć uwagę na kosz, w którym gromadzi się ścięta trawa – im będzie on większy, tym rzadziej będziesz musiał przerywać pracę, by go opróżnić. Niektóre modele kosiarek np. kosiarka elektryczna 1800W marki Makita może posiadać mulczer, drobno mielący ściętą trawę, która pozostaje na ogrodzie stając się naturalnym nawozem. W naszej ofercie znajdziesz również kosiarki elektryczne akumulatorowe, które posiadają wszystkie zalety modeli elektrycznych, jednak nie muszą być podłączone kablem do źródła prądu. Taka jest np. kosiarka akumulatorowa Makita, która posiada dodatkowo 13 stopniową regulację cięcia trawy. Sprawdź całą ofertę w sklepie StukPuk!

 

 

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości