Chemia basenowa

Brak produktów spełniających kryteria.

Chemia basenowa – co może się przydać?

Przydomowy basen jest nieoceniony latem – zapewni Ci możliwość odprężenia i ochłody podczas upału. Jednakże utrzymanie go w czystości może się okazać nie lada wyzwaniem. Szukasz produktów, które Ci do tego posłużą? Sprawdź asortyment StukPuk – znajdziesz tu wszystko, co może Ci się przydać podczas czyszczenia basenu!

Jak stosować chemię basenową?

Czyszczenie basenu można podzielić na 4 etapy: regulację pH, dezynfekcję, usuwanie glonów i koagulację – najlepszy efekt osiągniesz, przeprowadzając te czynności właśnie w takiej kolejności. Zacznij od chemii basenowej, która – zależnie od potrzeby – obniży lub podwyższy pH wody. Teraz czas na oczyszczenie wody – wypróbuj np. środek Target Extra Chlor, który posiada wysoką zawartość aktywnego chloru o działaniu dezynfekującym. Na koniec pozostaje tylko zastosowanie chemii do basenu, która zapobiegnie namnażaniu glonów i nada wodzie klarowność – teraz możesz cieszyć się kąpielą w idealnie czystej i przejrzystej wodzie!

Chemia do basenu, która usunie zanieczyszczenia

Oczyszczanie wody w basenie warto rozpocząć od ręcznego usunięcia większych zabrudzeń. Kolejny krok to zastosowanie chemii basenowej, która usunie glony i zapobiegnie ich namnażaniu w przyszłości – wypróbuj np. Target Acqua Biocyd. Na koniec zadbaj też o klarowność wody. W tej kategorii znajdziesz m.in. płyn Target Alkasol Flox, który umożliwi skoagulowanie drobnych zanieczyszczeń – dzięki temu woda będzie idealnie przejrzysta.

Na ściance basenu widać wyraźny osad, który nie chce ustąpić podczas szorowania? Możesz go doczyścić, stosując środek do usuwania osadu z linii wodnej Target Alkasol Rand. Wystarczy tylko rozcieńczyć go z wodą, wetrzeć w zabrudzone miejsce i dokładnie spłukać – ślad z pewnością ustąpi. Pomimo silnego działania preparatu, nie musisz martwić się tym, że wpłynie destrukcyjnie na folię, płytki lub inne elementy konstrukcyjne basenu, ponieważ posiada łagodną formułę. Sprawdź to!

Korektory pH basenowe – do czego służą?

Z czym wiąże się nieprawidłowe pH wody w basenie? Pierwsze oznaki odczujesz na własnej skórze – będzie to przede wszystkim uporczywe swędzenie po wyjściu z wody oraz zaczerwienienie spojówek. Poza tym nieodpowiedni odczyn wody może też wpływać destrukcyjnie na metalowe części konstrukcyjne basenu, doprowadzając np. do ich korozji. Jaka chemia do basenu posłuży Ci do poprawy pH? Możesz wykorzystać w tym celu korektor pH plus lub minus. Szeroki wybór takich preparatów znajdziesz w sklepie StukPuk – wybierz np. płyn Target Alkasol Plus do podwyższenia pH lub Target Alkasol Minus, który je obniży.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości