Pasy transportowe

Do zabezpieczenia ładunków w wyżej wymienionych wózkach wykorzystywane są pasy transportowe MODECO lub TOPEX. Wykonane najczęściej z taśmy poliestrowej, charakteryzujące się małą rozciągliwością i odpornością na działanie smarów, olejów czy kwasów. Dostępne w różnych długościach, szerokościach. Wytrzymałość dostosowana do kilku ton. Zazwyczaj zakończone hakiem i rączką do lepszego przymocowania.

Brak produktów spełniających kryteria.

Pasy transportowe – przydatne podczas przeprowadzki i nie tylko

Pasy mocujące to akcesoria, których zastosowanie pozwoli Ci na bezpieczne przewiezienie większego ładunku. Jeśli chcesz kupić taki produkt na własny użytek, zajrzyj do oferty StukPuk. Proponujemy Ci bogaty wybór pasów transportowych – zobacz!

Dlaczego warto stosować pasy transportowe?

Podczas przewożenia większego ładunku, który mogłyby zagrozić innym uczestnikom ruchu, masz obowiązek właściwie go zabezpieczyć. To właśnie do tego wykorzystuje się pasy transportowe. Stosując je, przytwierdzisz przewożone przedmioty tak, aby się nie przesuwały w czasie jazdy na skutek skrętu czy gwałtownego hamowania. Dzięki pasom mocującym ładunek będzie zawsze na swoim miejscu – przytwierdzony do zaczepów wewnątrz samochodu czy przyczepki. Pamiętaj jednak, że zastosowanie pasa to nie wszystko – konieczne jest także ostrożne prowadzenie pojazdu w taki sposób, by minimalizować siły oddziałujące na towar.

Na co zwracać uwagę, wybierając pas mocujący?

Podczas wybierania pasa transportowego, zwróć uwagę przede wszystkim na sam materiał, z którego go wykonano. Powinien być dość sztywny i nieelastyczny – w przeciwnym razie ciężar ładunku mógłby go odkształcać, a mocowanie byłoby niestabilne. Równie ważne jest także zapięcie pasa mocującego. Najlepiej jeśli posiada zintegrowaną blokadę uniemożliwiającą poluzowanie łączenia przy szarpnięciach. Zapobiegnie to rozpięciu elementu np. wskutek sił działających na materiał w czasie hamowania. Koniecznie zwróć również uwagę na wytrzymałość pasa zabezpieczającego i dobierz ją do ciężaru ładunku. Możesz spotkać się z produktami przeznaczonymi do przewożenia przedmiotów o różnej wadze.

Pasy zabezpieczające w ofercie StukPuk

Asortyment sklepu StukPuk to bogata oferta pasów transportowych do różnych zastosowań – użyjesz je zarówno do przymocowania ładunku w samochodzie osobowym, jak i na przyczepce. Sprawdź np. pas ładunkowy Topex 97X185, który posiada zintegrowany napinacz – ułatwia to jego zakładanie i dopasowywanie naprężenia do przewożonych przedmiotów. Poza tym jest także odporny na działanie smarów i wilgoci, dzięki czemu zachowa swoje właściwości przez dłuższy czas. Może zainteresuje Cię również pas mocujący Topex 97X184. Produkt wyróżnia się  tym, że wyposażono go w specjalny system zabezpieczenia blokujący pas i zapobiegający jego przypadkowemu rozpięciu w czasie jazdy. Koniecznie zobacz też pozostały asortyment internetowego marketu budowlanego StukPuk. Proponujemy Ci cały szereg innych pasów transportowych – sprawdź, czy znajdziesz tu produkt idealny dla siebie!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości