30% Taniej Darmowa dostawa Szybka wysyłka

Próbniki napięcia

Ustaw kierunek malejący

11 produkt(ów)

 1. 766
  Dostępne
  Mało i
  3,00 zł
 2. 767
  Dostępne
  Mało i
  3,53 zł
 3. 768
  Dostępne
  4,01 zł
 4. 769
  Dostępne
  7,81 zł
 5. 867
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 3,43 zł

  Special Price 3,02 zł

 6. 866
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 7,44 zł

  Special Price 6,54 zł

 7. 865
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 36,22 zł

  Special Price 31,88 zł

 8. 864
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 5,15 zł

  Special Price 4,53 zł

 9. 862
  Brak i

  Normalna cena: 2,29 zł

  Special Price 2,02 zł

 10. 30999
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 2,48 zł

  Special Price 2,18 zł

 11. 34738
  Dostępne
  2,40 zł

Ustaw kierunek malejący

11 produkt(ów)

Zachowaj bezpieczeństwo i pewność w pracy – próbniki napięcia

Są potrzebne zarówno każdemu zawodowemu elektrykowi czy monterowi, jak i majsterkowiczowi, chcącemu samodzielnie wykonać remont mieszkania. Próbniki napięcia powinny znajdować się w skrzynce narzędziowej we wszystkich gospodarstwach domowych. To za ich pomocą szybko sprawdzisz, czy w danym elemencie jest napięcie elektryczne.

Kiedy przyda się próbnik napięcia

To niewielkie narzędzie powinno znaleźć się w Twoim mieszkaniu, nawet jeśli nie jesteś zwolennikiem samodzielnych napraw. Za jego pomocą możesz w różnych sytuacjach sprawdzić obecność napięcia w gniazdku. Dzięki temu będziesz w stanie stwierdzić, czy doszło do awarii lub też, czy z powodzeniem odłączyłeś prąd w danych kontaktach. Tester napięcia w bezpieczny sposób poinformuje Cię o przepływającym w danym gniazdku lub przewodzie prądzie. Będzie zatem pomocny choćby wtedy, gdy sprawdzasz domową instalację elektryczną i ustalasz, które korki odpowiadają za wybrane kontakty i łączniki.

Rodzaje testerów napięcia

W zależności od tego, jaki zakres napięcia elektrycznego chcesz sprawdzić, wybierz inny model próbnika. Niektóre z nich są również wyposażone w dodatkowe funkcje, dzięki którym wygodnie odczytasz dokładne parametry – jest to np. sygnalizator optyczny. W pracy elektryka z pewnością sprawdzi się zaawansowany próbnik napięcia Multitester Modeco o bardzo szerokim zakresie. Za jego pomocą możesz sprawdzić polaryzację, wyciek mikrofal, czy też w standardowy sposób testować gniazdka. Innym specjalnym próbnikiem napięcia, który znajdziesz w szerokiej ofercie internetowego sklepu StukPuk, jest Tester napięcia dwubiegunowego marki Topex.

Próbniki napięcia – jakie wybrać

W swojej skrzynce narzędziowej możesz mieć najzwyklejszy tester napięcia. To niewielkie narzędzie przypomina śrubokręt, jednak nie pomylisz go z resztą elementów, ponieważ wyróżnia go czerwona końcówka. Transparentne korpusy próbników napięcia przepuszczają światło neonówki umieszczonej w środku. To ona informuje o tym, czy w sprawdzanej instalacji przepływa prąd. Zwróć uwagę na to, że końcówka Twojego modelu testera napięcia jest metalowa – przykładając do niej kciuk w czasie sprawdzania elementów, umożliwiasz mu jego sprawne działanie. Pamiętaj o tym, gdy sprawdzasz napięcie w gniazdku. W samochodzie powinieneś mieć specjalny próbnik instalacji samochodowej, np. marki Topex czy Modeco. Ma on zakres działania między 6 a 24 V i jest zakończony igłą. Sprawdź, jakie jeszcze narzędzia ręczne dostępne są na StukPuk.pl!