Szczypce tynkarskie

Brak produktów spełniających kryteria.

Szczypce tynkarskie – niezastąpione na placu budowy

Szczypce tynkarskie są narzędziem, które z pewnością przyda się na każdym placu budowy. Chcąc wyposażyć się w to akcesorium, powinieneś przyjrzeć się ofercie marketu budowlanego StukPuk. Zobacz, co możesz tu znaleźć!

Do czego służą szczypce tynkarskie?

Szczypce tynkarskie okażą się niezastąpione podczas wykonywania zbrojenia betonu. Dzięki specjalnie wyprofilowanej części chwytnej narzędzie to posłuży Ci przede wszystkim do skręcania i zaplatania drutu wiązałkowego w taki sposób, by powstało z niego trwałe zbrojenie, które wzmocni beton i zapobiegnie jego późniejszemu pękaniu. Część tnąca umożliwi Ci także sprawne przycięcie wystających fragmentów drutu. Co więcej, szczypce zbrojeniowe możesz wykorzystać również poza placem budowy. Ich specyficzna budowa sprawia, że doskonale nadają się także do usuwania gwoździ.

Jak wybrać dobre szczypce zbrojarskie?

Podczas wybierania szczypców do zbrojeń powinieneś skupić się w szczególności na materiale, z którego je wyprodukowano. Najlepiej, żeby była to twarda, kuta na zimno stal chromowo-wanadowa. Taki materiał wykazuje dużą odporność na odkształcanie czy odpryskiwanie podczas pracy. Wykorzystując takie narzędzie, z łatwością przetniesz drut z walcowanej na zimno stali o średnicy nawet do 2 mm – bez obawy o to, że ulegnie zniszczeniu.

Istotnym parametrem jest także konstrukcja i wygląd uchwytów. Najlepiej by były dość długie – zastosowanie mechanizmu dźwigni sprawi, że przecięcie drutu zbrojeniowego będzie wymagało o wiele mniej wysiłku. Sprawdź też, czy rączki zostały pokryte antypoślizgową powłoką. Dzięki temu szczypce zbrojeniowe będą dobrze leżeć w dłoni zamiast wyślizgiwać się w trakcie pracy.

Przegląd szczypców do zbrojeń na StukPuk.pl

Szukając szczypców tynkarskich do swojego warsztatu powinieneś przyjrzeć się ofercie tych narzędzi, jaką zebraliśmy w sklepie internetowym StukPuk. Proponujemy Ci akcesoria o najróżniejszych parametrach technicznych, które sprawdzą się zarówno w profesjonalnych, jak i bardziej hobbystycznych pracach – np. do wyciągania sporych gwoździ z obrabianego drewna. Posłużą Ci do tego chociażby szczypce tynkarskie Topex 32D541, które wykonano z trwałej stali chromowo-wanadowej. Jeśli z kolei potrzebujesz akcesorium do wykonywania zbrojeń, sięgnij np. po nasze szczypce Yato YT-1949, które posiadają wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu nie stracą funkcjonalności podczas skręcania grubych drutów wiązałkowych. Sprawdź, jakie inne szczypce zbrojeniowe znajdziesz na StukPuk.pl!

 

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości