Szczypce okrągłe

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

 1. 1097
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 12,78 zł

  Special Price 11,24 zł

 2. 32328
  Dostępne
  Dużo i
  25,35 zł

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Szczypce okrągłe – uzupełnią domową skrzynkę narzędziową

Szczypce okrągłe to uniwersalne akcesorium, którego zdecydowanie nie może zabraknąć w warsztacie czy gospodarstwie domowym. Jeśli chcesz kupić takie narzędzie, zobacz, jakie jego modele zebraliśmy w asortymencie marketu budowlanego StukPuk!

Co warto wiedzieć o szczypcach okrągłych?

Szczypce okrągłe, jak sama nazwa wskazuje, mają szczęki o łagodnie zaokrąglonym zakończeniu. Dzięki temu doskonale posłużą np. do przytrzymania drutów i wygięcia ich w pętelkę. Szerokość takiego oczka będzie uzależniona od grubości samych szczęk – najczęściej jest to od 2 do 5 cm. Z tego powodu często używają ich jubilerzy – robią nimi tzw. loopy, czyli okrągłe zakończenia kolczyków czy bransoletek. Na rynku możesz spotkać się również z okrągłymi szczypcami typu 2 w 1. Narzędzia takie posiadają jedną krawędź o zaostrzonym brzegu – można więc nimi nie tylko precyzyjnie wygiąć drut, lecz również czysto go przeciąć.

Miniszczypce okrągłe – kiedy się przydadzą?

Ciekawym narzędziem są okrągłe szczypce w miniaturowym wydaniu. Do czego je wykorzystasz? Najczęściej stosuje się je podczas wykonywania najróżniejszych projektów typu DIY wymagających szczególnej precyzji – np. w modelarstwie lub przy tworzeniu biżuterii. Ich szczęki są cienkie, dzięki czemu można nimi stabilnie chwycić wyjątkowo drobne elementy. Jednocześnie można je jednak silnie zacisnąć, tak aby ustabilizować chwycony przedmiot. Z narzędzia takiego skorzystają także profesjonalni użytkownicy. Miniszczypce okrągłe VDE przydadzą się np. elektrykom, którzy chcą naprawić niewielkie urządzenia elektryczne z cienkimi kablami.

Szczypce okrągłe dostępne na Stukpuk.pl

W asortymencie możesz znaleźć okrągłe szczypce, które sprawdzą się w wykonywaniu różnych czynności. Wybierając je, zwróć uwagę przede wszystkim na szerokość i długość szczęk – to od tego parametru zależy bowiem, jak grube przedmioty będziesz mógł chwycić. Proponujemy Ci np. szczypce okrągłe Topex 32D109 160 mm, które sprawdzą się w wyjątkowo precyzyjnych czynnościach. A może potrzebujesz narzędzia, przy pomocy którego będziesz mógł bez obaw pracować z instalacją elektryczną? Powinieneś przyjrzeć się bliżej szczypcom okrągłym Modeco MN-20-416. Posiadają izolowane uchwyty oraz specjalnie galwanizowane szczęki odporne na ścieranie. Jakie inne szczypce okrągłe znajdziesz w ofercie internetowego marketu budowlanego StukPuk? Zajrzyj już dziś na naszą stronę i przekonaj się sam, jak bogaty jest nasz asortyment!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości