Szczypce nastawne

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

 1. 1056
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 20,79 zł

  Special Price 16,79 zł

 2. 1203
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 78,97 zł

  Special Price 57,02 zł

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Szczypce nastawne do rur i nakrętek

Jeśli planujesz przeprowadzanie prac hydraulicznych lub monterskich, przydadzą Ci się specjalistyczne szczypce nastawne. Dzięki nim szczelnie obejmiesz dokręcany element i sprawisz, że instalacja będzie trwała.

Szczypce nastawne – co je wyróżnia?

Szczypce to jedne z podstawowych narzędzi znajdujących się w każdym warsztacie. Ich obsługa jest prosta, dlatego korzystają z nich zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Przydają się do szeregu czynności, takich jak chwytanie, przytrzymywanie, zaginanie, odcinanie. Świetnie sprawdzają się do cięcia wąskich i podłużnych przedmiotów, np. kabli i drutów.

W przydomowym warsztacie najlepiej sprawdzą się szczypce uniwersalne, zwane także kombinerkami. Jeśli jednak prace przeprowadzasz częściej lub są skomplikowane, przydadzą Ci się modele specjalistyczne, np. szczypce nastawne. Charakteryzuje je odmienna budowa: rowkowate szczęki typu krokodylowego, które ułatwiają chwytanie i unieruchamianie przedmiotów takich jak rury o różnych średnicach, profile kanciaste, dowolnych rozmiarów nakrętki sześciokątne. Z tego powodu wymiennie nazywa się je szczypcami do rur.

Szczypce do rur – zastosowanie

Szczypce nastawne nie mają tak szerokiego zastosowania jak modele uniwersalne, ale one również przydadzą Ci się do rozmaitych prac. Za ich sprawą stworzysz, naprawisz bądź zdemontujesz różne instalacje. Szczypce nastawne przydadzą Ci się podczas prac serwisowych, domowych oraz artystycznych, np. typu DIY. Mogą zastąpić inne narzędzia, chociażby zestaw kluczy płaskich.

Szczypce do rur to doskonałe narzędzia do prac hydraulicznych i monterskich. Z uwagi na wyprofilowanie dokręcisz bądź poluzujesz nimi złącza wodociągowe, dokonasz montażu lub demontażu armatury w łazience.

Jak wybrać szczypce nastawne?

Specjalistyczne szczypce do rur mają wbudowany mechanizm blokowania, co znacząco ułatwia przeprowadzanie prac – warto wybierać modele z przyciskiem blokującym. Alternatywę stanowią szczypce nastawne z prostszym mechanizmem, opierającym się na zastosowaniu kołka prowadzącego i zębatki. Dzięki mechanizmowi blokowania rozstaw szczęk nie zmieni się samoistnie w trakcie pracy. Podczas wybierania szczypców do rur zwracaj uwagę również na materiał wykonania. W sklepie internetowym StukPuk znajdziesz trwałe modele polerowane ze stali narzędziowej z niklowanym wykończeniem oraz szczypce z stali stopowej chromowo-wanadowej. Narzędzia są odporne na korozję oraz mają ergonomiczną rękojeść – idealnie leżą w dłoni i nie przyczyniają się do bólu w nadgarstku nawet po wielogodzinnej pracy. Zwróć uwagę na długość całkowitą narzędzia oraz rozstaw szczęk i wybierz takie szczypce nastawne, które pozwolą Ci szybko i sprawnie przeprowadzić zaplanowane prace.

 

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości