Szczypce do ściągania izolacji

Brak produktów spełniających kryteria.

Narzędzia niezbędne w każdym warsztacie – ściągacze izolacji

Zerwany lub zbyt długi przewód? Wiele czynności związanych z naprawą kabli możesz przeprowadzić samodzielnie, bez udziału fachowca. Wiąże się to z koniecznością odsłonięcia miedzianego rdzenia przewodu ukrytego pod warstwą izolacji. W naszej ofercie znajdziesz wytrzymałe ściągacze izolacji, które ułatwią Ci dokonywanie drobnych domowych napraw, oraz narzędzia dla profesjonalistów.

Ściągacz izolacji – wygodna naprawa połączeń kablowych

Zdjęcie osłony z kabla może być trudne i czasochłonne, gdyż większość przewodów bardzo łatwo uszkodzić, nacinając izolację zbyt głęboko. Z tego powodu w domowym warsztacie nie może zabraknąć poręcznego ściągacza izolacji. Są to szczypce przygotowane do pracy z kablami o różnorodnym profilu. Praca z nimi znacznie przyspiesza wszystkie czynności serwisowe, przez co narzędzia te są chętnie wybierane przez elektryków, monterów i wielu innych specjalistów. Ściągacze do izolacji eliminują problem przypadkowego uszkodzenia przewodu w trakcie odcinania osłony kabla, dlatego pozostają również nieocenioną pomocą dla każdego majsterkowicza. Jaki ściągacz izolacji wybrać?

Uniwersalne szczypce do ściągania izolacji

Najprostsze ściągacze izolacji przypominają szczypce z czołowym, specjalnie wyprofilowanym uchwytem. Pozwala on na zablokowanie przewodu na wybranej długości i bezpieczne zdjęcie izolacji po ściśnięciu rękojeści. Mimo pojedynczego zakończenia są to narzędzia uniwersalne, dające duży komfort pracy z kablami o średnicy ok. 0,5 - 6,00 mm. Jeśli planujesz ściąganie izolacji z wielu przewodów w krótkim czasie warto zaopatrzyć się w ściągacz izolacji z wbudowanym ogranicznikiem. Z jego pomocą precyzyjnie ustalisz jaka długość izolacji ma zostać odcięta.

Automatyczny ściągacz do izolacji – szybkie ściąganie izolacji

W naszej ofercie nie zabrakło automatycznych ściągaczy izolacji, które zostały wyposażone w praktyczny mechanizm do ściągania osłon z kabli. Dobiera on siłę nacisku, by jeszcze pewniej i szybciej przygotowywać kable do dalszych czynności instalacyjnych bądź serwisowych. Ściągaczy automatycznych nie trzeba dodatkowo regulować. Mogą posiadać również zintegrowany obcinak do kabli, który pozwala skracać przewody bez sięgania po dodatkowe narzędzia.

Ściągacz izolacji do kabli niewielkich rozmiarów

Naprawa urządzeń elektronicznych, zbudowanych z kabli o szczególnie małym profilu, wymaga zaopatrzenia się w precyzyjne ścinacze izolacji. Często są to szczypce ze specjalnymi otworami, w które wprowadza się kabel. Wysoka dokładność i wzmocniony korpus narzędzia sprawia, że ścinacze izolacji do kabli bardzo małych znajdują zastosowanie w serwisach elektroniki i sprzętu AGD. 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random