Szczypce, które przydadzą się w każdym warsztacie

Szczypce to rodzaj narzędzia ręcznego, którym możesz zaginać, zaciskać lub nawet ciąć. Kompletując zestaw szczypców do warsztatu, powinieneś zapoznać się z asortymentem internetowego marketu budowlanego StukPuk. Oferujemy Ci szeroką paletę narzędzi do różnych zastosowań, spośród których z łatwością wybierzesz te, które są Ci potrzebne.

Podstawowe szczypce warsztatowe

Mówiąc o szczypcach, najczęściej masz na myśli szczypce uniwersalne, czyli tzw. kombinerki. Konstrukcja ich szczęk umożliwia zarówno chwytanie przedmiotów o walcowatym lub okrągłym kształcie, jak i cięcie cienkich materiałów, takich jak druty czy kable. Do podstawowych narzędzi można też zaliczyć szczypce boczne, przy użyciu których bez trudu przetniesz nawet twardsze druty. Domowy warsztat warto również wyposażyć w szczypce nastawne. Do czego je wykorzystasz? Umożliwią Ci samodzielne wykonanie drobnych napraw hydraulicznych, ponieważ posiadają szczęki o regulowanym zacisku, które są zakończone specjalnym profilem służącym do chwytania rur. W wyposażeniu majsterkowicza nie może też zabraknąć obcęgów, czyli szczypców do gwoździ – zastosujesz je do wyciągania ich z drewnianych konstrukcji, a także do cięcia miękkiego drutu. Uważaj jednak, aby nie ciąć nimi twardych elementów, ponieważ możesz je w ten sposób stępić.

Zaciskarki do profili i inne

Zaciskarka do profili gk to specyficzny rodzaj szczypców, który znajdzie zastosowanie podczas prac budowlano-remontowych. Element posłuży Ci do montażu profili metalowych pod płyty gipsowo-kartonowe, jak również przyda przy pracach dekarskich i blacharskich. Używanie szczypców do profili znacznie skraca czas stawiania ścian z płyt gipsowo-kartonowych – stosując je, nie musisz nawiercać otworów w łączonych elementach.

Pozostałe szczypce

Asortyment StukPuk nie kończy się na wyżej wymieniowych szczypcach – oferujemy Ci też szereg innych modeli, z których możesz skorzystać. Sprawdź szczypce telefoniczne, przy pomocy których sprawnie zaciśniesz końcówki przewodów instalacji telefonicznej – rozpoznasz je po wydłużonych i cienkich szczękach. W wyposażeniu instalatorów możesz także znaleźć szczypce do ściągania izolacji, które ułatwiają zdjęcie zewnętrznej osłony z kabla. Proponujemy Ci również narzędzia, które sprawdzą się w zastosowaniach motoryzacyjnych. Wypróbuj nasze szczypce Segera, aby zamontować lub zdemontować pierścienie osadcze znajdujące się na sworzniach tłokowych. Sprawdź naszą ofertę i wybierz szczypce, które przydadzą Ci się w warsztacie!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości