Nitownice na nitonakrętki

Brak produktów spełniających kryteria.

Stwórz trwałe łączenia z nitownicami na nitonakrętki

Nitownica na nitonakrętki jest narzędziem, które często uważa się za zbędne, gdyż tę samą czynność można też wykonać ręcznie. Okazuje się jednak, że korzystanie z niej niesie ze sobą wymierne korzyści – można to zrobić znacznie szybciej, trwalej i precyzyjniej. Zobacz jakie nitownice do nitonakrętek zebraliśmy w asortymencie StukPuk!

Nitonakrętki – kiedy się sprawdzą?

Nitownica na nitonakrętki najlepiej nadaje się do montowania łączników w cienkich materiałach, takich jak np. blacha. Dlaczego? W materiałach o małej grubości niemożliwe jest wykonanie gwintowania – dlatego też ciężko połączyć je trwale z innym materiałem. Zastosowanie nitonakrętki umożliwia ich zespolenie. Wystarczy tylko nawiercić otwór i ją zaaplikować, aby zyskać gwintowany otwór w cienkim podłożu – teraz można wkręcić w niego śrubę i stworzyć stabilne mocowanie. Jest to w zasadzie jedyny sposób na skuteczne wkręcenie łącznika w materiał o tak małej grubości jak metalowa blacha.

Nitownice na nitonakrętki - rodzaje

Do wyboru masz 3 rodzaje nitownic do nitonakrętek, które różnią się od siebie sposobem zasilania. Modele ręczne, takie jak nitownica Modeco MN-40-110, są najbardziej mobilne – można je bez trudu przenieść w każde miejsce. Jednocześnie korzystanie z nich wymaga zastosowania pewnej siły. Nitownice elektryczne są wygodniejsze w użyciu, jednak korzystanie z nich wiąże się z pewnymi ograniczeniami – konieczny jest stały dostęp do źródła prądu. Nitownice pneumatyczne są zasilane sprężonym powietrzem z kompresora – jeśli nie stanowi on wyposażenia Twojego warsztatu, musisz go osobno dokupić. Urządzenie jest trwalsze i wydajniejsze niż wcześniej wymienione modele – dlatego najczęściej wykorzystuje się je w profesjonalnych zakładach.

Nitownice do nitonakrętek w ofercie StukPuk

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór nitownic na nitonakrętki o zróżnicowanych parametrach technicznych. Oferujemy Ci modele z bolcami od M3 do M12, czyli przeznaczone do pracy z nitonakrętkami o różnej średnicy. Urządzenia takie jak nitownica Yato YT-36129 posiadają szeroki zakres zastosowania – dlatego też najlepiej sprawdzą się w profesjonalnych zakładach.

Proponujemy Ci także modele, które mogą być stosowane przez hobbystycznych majsterkowiczów. Są wyposażone w bolce nadające się do pracy z nitonakrętkami o średnicy od M3 do M6 należące do najczęściej spotykanych. Wśród urządzeń z tej grupy warto wyróżnić nitownicę boczną Yato YT-36140 – wykonaną ze stali molibdenowo-wanadowej, a dzięki temu wyjątkowo trwałą. Zobacz, co jeszcze znajdziesz w internetowym markecie budowlanym StukPuk!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości