Nitownice czołowe

Brak produktów spełniających kryteria.

Nitownica czołowe – wygodny model nitownic ręcznych

Jeśli masz w planie mocowanie różnych obiektów i łączenie płaszczyzn, przyda Ci się nitownica. Dzięki modelowi ręcznemu poddasz obróbce nawet te materiały położone niestandardowo: pod kątem czy na wysokości. Sprawdź, czym wyróżniają się nitownice czołowe i wybierz właściwy model.

Do czego służy nitownica?

Nitownice to narzędzia przydatne do szeregu prac związanych z budowaniem i remontowaniem, ale również majsterkowaniem. Ich funkcja polega na sprawnym, szybkim i łatwym łączeniu elementów i płaszczyzn różnego rodzaju – niekoniecznie z tego samego materiału. Wkładem do nitownicy są mocne nity wykonane z metalu. Nitownicą połączyć można blachy, kształtowniki stalowe, skóry czy tworzywa sztuczne. Z uwagi na budowę i sposób użytkowania, nitownice można podzielić na ręczne i pneumatyczne.

Nitownice ręczne sprawdzają się tam, gdzie położenie łączonych obiektów jest niestandardowe. Nadają się także do tworzenia połączeń w konstrukcjach przestrzennych. Wymagają użycia większej siły fizycznej. Nitownice pneumatyczne są znacznie lżejsze w użytkowaniu, choć pozwalają na przeprowadzenie większości prac, które wykonasz także modelami ręcznymi. Są stosowane zwłaszcza do pracy ciągłej na liniach produkcyjnych.

Wygodne nitownice czołowe – rodzaj nitownic ręcznych

Wśród nitownic ręcznych na uwagę zasługuje wygodna w użyciu i trwała nitownica czołowa. Jest to narzędzie profesjonalne, które jednak przyda się także amatorom. Sprawdza się podczas wykonywania szeregu prac budowlanych i remontowych. Nitownice czołowe współpracują z nitami stalowymi, aluminiowymi i miedzianymi, a także nitonakrętkami o różnych średnicach. W naszej ofercie znajdziesz nitownice czołowe proste, ale również nitownice dwuręczne z głowicą rewolwerową. Specjalna głowica umożliwia pracę w miejscach trudno dostępnych przy zachowaniu doskonałej precyzji. Nitownica dwuręczna z głowicą rewolwerową ma długie ramiona z rękojeściami pokrytymi powłoką antypoślizgową, co usprawnia posługiwanie się narzędziem. Z kolei nitownicę czołową z tarczą obrotową wyróżnia sposób mocowania nitów oraz odmienna wielkość gniazd mocujących. Sprawdź jej działanie, przeglądając naszą ofertę.

Nitownice czołowe w sklepie StukPuk

Nitownice czołowe dostępne w naszej ofercie różnią się wybranymi parametrami. Krótsze narzędzia są poręczniejsze i można nimi operować w ciasnych przestrzeniach – mają 270 mm. Dłuższe osiągają nawet 540 mm. Nitownice czołowe Modeco wchodzą w skład zestawu wraz z końcówkami, które umożliwiają stosowanie nitów o średnicach: 2,4, 3,2, 4,0 oraz 4,8 mm. Nitownice czołowe Yato z kolei mają aż 5 końcówek do wyboru. To sprawia, że jeśli będziesz miał do wykonania różne prace, nie będziesz musiał dokupować elementów. Przyjrzyj się wszystkim modelom nitownic czołowych i wybierz to urządzenie, którym będzie Ci się posługiwać najwygodniej, a co za tym idzie – za sprawą którego prace wykonasz najszybciej.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random