Młotki stolarskie

Brak produktów spełniających kryteria.

Młotki stolarskie – ułatwią pracę z drewnem

Jeśli zajmujesz się obróbką drewna – profesjonalnie lub tylko hobbystycznie – w Twoim warsztacie nie może zabraknąć młotka stolarskiego. Chcąc kupić takie narzędzie, warto zapoznać z naszym asortymentem. Zobacz, jakie młotki stolarskie można kupić w StukPuk!

Młotek stolarski – niezbędne wyposażenie w warsztacie stolarza

Nie można wyobrazić sobie majsterkowania z drewnem bez użycia młotka stolarskiego. Narzędzie to posłuży Ci przede wszystkim do łączenia dwóch elementów wykonanych z tego materiału przy użyciu gwoździ. Z drugiej strony młotka najczęściej znajduje się specjalnie wyprofilowana końcówka przeznaczona do wyciągania gwoździ z drewna. Wykorzystasz go także do tego, by podbić inne narzędzie ręczne – np. dłuto lub przebijak. Młotki stolarskie najczęściej posiadają specjalną budowę, która idealnie sprawdza się podczas pracy z drewnem. Chodzi tu przede wszystkim o konstrukcję obucha, który jest poddawany strefowemu hartowaniu – dzięki temu jest mniej odporny na uszkodzenie podczas użytkowania.

Jaki trzonek do młotka wybrać?

W naszym asortymencie znajdziesz młotki stolarskie z trzonkami wykonanymi z przeróżnych materiałów. Który z nich warto wybrać? Jeśli decydujesz się na narzędzie z drewnianym uchwytem, upewnij się, że jest on trwały – pozbawiony sęków, wzmocniony klinem i wykonany z wytrzymałego gatunku, np. jesionu czy hikory. Pamiętaj też o tym, aby go właściwie konserwować. Nieco łatwiejsze w użytkowaniu są trzonki wyprodukowane z metalu lub tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym – przede wszystkim nie trzeba ich konserwować. Bardzo często są też wyposażone w specjalne systemy tłumienia drgań, dzięki którym korzystanie z młotka jest bardziej komfortowe.

Młotki stolarskie – jakie znajdziesz w StukPuk?

Jeśli szukasz młotka stolarskiego, koniecznie sprawdź, jakie modele znajdziesz w internetowym sklepie StukPuk. Proponujemy Ci np. młotek Modeco MN-32-022, który wykonano z kutej stali oraz z włókna szklanego. Trzonek został wykończony antypoślizgową powłoką, dzięki czemu pewniej leży w dłoni. Jeśli zależy Ci na tym, by narzędzie było wyjątkowo trwałe i mogło pracować w twardym podłożu, powinieneś sięgnąć po model Yato YT-4570. Jego część roboczą wytworzono z kutej stali węglowej, która została poddana dodatkowej obróbce cieplnej, co poprawiło jej właściwości wytrzymałościowe. Zobacz, jakie inne młotki stolarskie zebraliśmy w ofercie marketu budowlanego StukPuk i znajdź ten, który najlepiej sprawdzi się w Twoim warsztacie!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości