Młotki murarskie

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. -23% Młotek murarski berliński Monoclock Profi MODECO MN-32-013 Młotek murarski berliński Monoclock Profi MODECO MN-32-013
  538
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 60,05 zł

  Special Price 46,63 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Młotki murarskie do rozłupywania cegieł

Młotek jest narzędziem przydatnym w każdym gospodarstwie domowym i niezbędnym podczas prac w warsztacie. Wśród wielu rodzajów młotków znajdują się także modele specjalistyczne, które umożliwiają i ułatwiają konkretne prace. W tej kategorii sklepu StukPuk.pl znajdziesz bogaty wybór młotków murarskich.

Młotek murarski – co to jest?

Młotek murarski jest bardzo specyficznym rodzajem młotka. W przeciwieństwie do młotka ciesielskiego jest dość rzadko spotykany w domowej skrzynce na narzędzia. Najczęściej stosuje się go na budowie podczas stawiania konstrukcji wykonanych z cegieł. Za jego pomocą przytwierdza się cegły do warstwy zaprawy, a także można je od siebie oddzielać oraz rozłupywać na mniejsze fragmenty. Aby te zawsze były gładkie i nadawały się do dalszego wykorzystania, młotki murarskie wyposażone są w specyficzny, prosty obuch.

Jak rozpoznać młotek murarski wśród innych młotków

Konstrukcja młotka murarskiego z pozoru niczym nie różni się od powszechnie wykorzystywanych młotków ciesielskich. Rozpoznać go można jednak po tym, że jego głowica jest znacznie bardziej wydłużona. Kwadratowa część obucha młotka murarskiego posiada niewielki kształt i doskonale prostą, płaską końcówkę. Gdyby była ona zakrzywiona – podobnie jak to jest w przypadku młotków ciesielskich – młotek murarski nie nadawałby się do przełamywania cegieł. Byłaby to bowiem czynność niewygodna, a otrzymana krawędź kruszyłaby się i była krzywa.

Różnice pomiędzy młotkami murarskimi

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje młotków murarskich – są to młotki murarskie berlińskie i młotki murarskie typu reńskiego. Obie wersje służą do tego samego celu – przytwierdzania oraz rozłupywania elementów wykonanych z cegieł. To, co odróżnia od siebie te dwa modele młotków murarskich to w głównej mierze ich wygląd. Młotek typu berlińskiego posiada dwa wcięcia znajdujące się na dłuższym boku wydłużonej części głowicy. Młotek murarski reński z kolei ma prostą i gładką główkę o doskonale symetrycznym przekroju.

Czy młotek murarski przyda się w domu?

Podstawowym obszarem zastosowania młotków murarskich są konstrukcyjne prace budowlano-remontowe. Nie oznacza to, że po skończonej budowie młotek murarski staje się bezużyteczny. Jego szersza, kwadratowa końcówka doskonale nadaje się do wbijania gwoździ, a płaska część posłuży do rozdzielania silnie zespojonych elementów wykonanych z różnego rodzaju materiałów. W ofercie marketu budowlanego online StukPuk.pl znajdziesz młotki murarskie takich marek jak Modeco, Topex czy Stanley. Są to narzędzia wyposażone w trzonki drewniane lub z hartowanej stali z poręcznymi uchwytami. Sprawdź i wybierz model dla siebie!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości