Młotki kamieniarskie

Brak produktów spełniających kryteria.

Młotki kamieniarskie do prac budowlanych

Młotek to uniwersalne narzędzie, które od lat spełnia swoją praktyczną funkcję w każdym gospodarstwie domowym. Wśród modeli przyrządów, znajdują się też takie, które umożliwiają wykonywanie konkretnych prac budowlanych. Zapoznaj się z asortymentem sklepu internetowego StukPuk.pl i wybierz odpowiedni młotek kamieniarski.

Młotek kamieniarski – czym się wyróżnia?

Młotki kamieniarskie od innych modeli wyróżniają się specyficznym wyglądem. Przede wszystkim narzędzia te są cięższe i ważą od 3 do 10 kg. W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów tego typu przyrządów, rzadko można go spotkać w domowym gospodarstwie lub warsztacie. Najczęściej ten typ akcesoria wykorzystuje się do prac wyburzeniowych, budowlanych oraz brukarskich. Przy niektórych młotkach kamieniarskich, zaleca się stosowanie gumowej nakładki ,szczególnie podczas używania narzędzia do kruszenia kostki brukowej. Modele wyposażone są głowice dwuobuchowe, a zakończenia tępe i wypukłe. Dodatkowo doskonale nadają się do rozkuwania betonu, wbijania grubszych, drewnianych elementów, a także rozłupywania dużych kamieni na mniejsze części.

Jak dobrać młotek kamieniarski?

Przede wszystkim, podczas wyboru odpowiedniego rodzaju młotka kamieniarskiego, zastanów się do jakich konkretnych prać chcesz go użyć. Przeglądając narzędzia, zwróć uwagę między innymi na masę obucha oraz rodzaj materiału z jakiego został wykonany przyrząd. Najważniejsze, by narzędzie spełniało także podstawowe normy bezpieczeństwa. Następnie dobierz odpowiednią długość młotka kamieniarskiego, przyglądając się także średnicy części uderzającej. Decydując się na przyrząd z drewnianym trzonkiem, koniecznie sprawdź czy obuch jest solidnie na nim zamocowany oraz czy nie ma na nim widocznych śladów pęknięć. Pamiętaj, że o młotek z drewnianą rękojeścią trzeba szczególnie dbać, gdyż wymaga on specjalnej konserwacji. O wiele większą trwałością cechują się narzędzia z trzonkiem wykonanym z tworzywa sztucznego lub metalu. Tego typu rączki u młotków kamieniarskich wzmacniane są szklanym włóknem i znacznie podnoszą komfort wykonywanej pracy. Tego typu przyrządy znajdziesz w ofercie marketu online StukPuk.pl.

Czy młotek kamieniarski warto mieć w warsztacie?

Obszar, w jakim najczęściej wykorzystuje się młotki kamieniarskie, obejmuje prace drogowe oraz wyburzeniowe. Jednak tego rodzaju narzędzia z powodzeniem znajdą także praktyczne zastosowanie w Twoim warsztacie. Jeśli planujesz zbudować podjazd do garażu przed swoim domem z kostki brukowej, to młotek kamieniarski z pewnością pomoże Ci w realizacji tego pomysłu. Bez problemu możesz go też używać do wbijania grubszych gwoździ oraz rozłupywania większych kamieni. W bogatej ofercie marketu internetowego StukPuk.pl, znajdziesz modele młotków o różnych ciężarach oraz wymiarach. Przyrządy wyposażone są w trzonki drewniane i wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu, dzięki czemu dopasujesz wybrany młotek do swoich preferencji.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości