Młotki ciesielskie

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. 517
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 31,30 zł

  Special Price 26,09 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Młotki ciesielskie – niezbędnik majsterkowicza

Wszelkie prace remontowe, budowlane czy hobbystyczne wymagają zgromadzenia odpowiedniego asortymentu, umożliwiającego wykonywanie zaplanowanych zadań. Jednym z takich narzędzi jest młotek ciesielski, który ułatwia zarówno stawianie konstrukcji, jak i ich sprawny demontaż. Sprawdź w ofercie internetowego sklepu budowlanego StukPuk, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Młotek – jedno z najstarszych narzędzi ręcznych

Choć działanie młotka, polegające na wbijaniu w materiał innych przedmiotów, jest banalne, to jednak takie narzędzie posiada niezwykle szeroki zakres zastosowań. Wykorzystać je można do bezpośredniej obróbki materiału, wbijania i wyciągania gwoździ lub klinów, a także do podbijania innego narzędzia, np. dłuta lub przecinaka. Dostępne w ofercie internetowego sklepu budowlanego StukPuk rodzaje młotków pozwolą Ci dobrać narzędzie ręczne tego typu idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Znajdziesz tu młotki ciesielskie, z którymi prace w drewnie i innych materiałach staną się o wiele łatwiejsze.

Młotek ciesielski – budowa

Młotki ciesielskie idealnie sprawdzają się podczas pracy z gwoździami – są przystosowane do jak najłatwiejszego wbijania, ale również wyciągania gwoździ z obrabianych materiałów. Narzędzie to różni się od innych rodzajów młotków budową. Jego obuch posiada z jednej strony część do uderzania. Z drugiej zaś zamiast ściętego końca posiada dwa zęby – są one wyprofilowane w taki sposób, aby można było łatwo chwycić łeb gwoździa i wyciągnąć go, korzystając z zasady dźwigni. Obuchy młotków ciesielskich wykonywane są ze stali, trzonki natomiast mogą być metalowe lub z włókna szklanego, a nawet uzupełnione grafitowym rdzeniem zwiększającym wytrzymałość młotka. Przy wyborze narzędzia warto zwrócić uwagę na wykończenie trzonka – pokryty tworzywem antypoślizgowym zapewni większą stabilność w czasie pracy.

Młotki ciesielskie w ofercie sklepu StukPuk

Niektóre modele, jak młotek ciesielski Stanley, posiadają też namagnesowaną końcówkę do trzymania gwoździa, która ułatwia początek procesu wbijania. Inne, na przykład młotek ciesielski Graphite Stanley dzięki ergonomicznemu trzonkowi DynaGrip skutecznie tłumią drgania. Spośród licznych wariantów możesz wybierać narzędzia o podwyższonej odporności, a także w kilku wielkościach do wyboru. Oferta sklepu StukPuk obejmuje młotki ciesielskie znanych i cenionych marek – znajdziesz tutaj narzędzia Modeco, Yato czy też Topex.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości