Młotki bezodrzutowe

Brak produktów spełniających kryteria.

Młotki bezodrzutowe do pracy z delikatnymi powierzchniami

Jeżeli planujesz wykonywać prace związane z obróbką przedmiotów i powierzchni delikatnych, przyda Ci się specjalistyczny młotek bezodrzutowy. To jeden z rodzajów młotków o szerokim zastosowaniu. Sprawdź, czym się charakteryzuje.

Młotki – zastosowanie i rodzaje

Młotki to narzędzia, które przydają się podczas wykonywania różnorodnych prac budowlanych i remontowych, a także majsterkowania. Młotek służy do obróbki wymagającej siły i precyzji. Dzięki niemu wbijesz gwoździe, wyrównasz nieprzystające powierzchnie i skruszysz kawałek budynku. Młotki można rozróżnić z uwagi na rodzaj przeprowadzanych prac. W ofercie sklepu StukPuk znajdziesz wszystkie ich rodzaje.

Alternatywny podział młotków przebiega według materiału, z którego zostały wykonane. Wyróżnia się tradycyjne młotki drewniane, młotki gumowe do prac blacharskich oraz związanych z montażem różnych rzeczy. Warto też zwrócić uwagę na specjalistyczne młotki bezodrzutowe, które nadają się do prac wymagających mocnych uderzeń i jednoczesnej ochrony powierzchni, w którą się uderza.

Czym wyróżniają się młotki bezodrzutowe?

Młotki bezodrzutowe są niezastąpione w pracy przy maszynach, urządzeniach elektronicznych czy płytkach, a więc wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zachowania ostrożności z uwagi na delikatność obrabianego przedmiotu. Zastosowane na końcach młotka bezodrzutowego nakładki umożliwiają ochronę powierzchni, przy jednoczesnym zezwoleniu na silne uderzenia. W obuchu stosowany jest metalowy śrut, który – swobodnie się przemieszczając – wpływa na skupienie siły uderzeń na powierzchni i zapobiega odbijaniu się od niej młotka bezodrzutowego.

Jaki młotek bezodrzutowy wybrać?

W naszej ofercie dostępne są młotki bezodrzutowe jednolite oraz tradycyjne, a więc z trzonkiem wykonanym z drewna. Narzędzia marki YATO różnią się rozmiarem i wagą – od tych parametrów zależy, do jakich prac zostały przeznaczone. Młotki bezodrzutowe z drewnianym trzonkiem zostały zabezpieczone w miejscu połączenia poprzecznym trzpieniem, co zapewnia im trwałość równą młotkom bezodrzutowym jednolitym, wykonanym z poliuretanu i wzmocnionych włóknem szklanym. Końcówki obucha młotka z drewnianym trzonkiem zrobione są z PU.

Młotki bezodrzutowe różnią się cechami, które wpływają na wygodę ich użytkowania. Osobie nieprzyzwyczajonej do operowania tym narzędziem łatwiej będzie korzystać z młotka o obuchu ważącym 490 g niż z modelu o wadze 1300 g. Lżejsze są młotki bezodrzutowe z drewnianym trzonkiem, choć i różnice pomiędzy jednolitymi są znaczne. Młotek marki Yato o długości 300 mm waży 740 g, natomiast dłuższy zaledwie o 50 mm już 1300 g. Wpływa na to średnica obucha: 44,5 mm dla pierwszego oraz 59 mm dla drugiego. Wybierz model młotka z uwzględnieniem prac, jakie zamierzasz wykonać, i przeprowadź je szybko i sprawnie! Nie zapomnij o zasadach bezpieczeństwa.

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości