Suwmiarki

Brak produktów spełniających kryteria.

Suwmiarki – narzędzia do wykonywania pomiarów budowlanych

Podczas wykonywania szeregu prac budowlanych czy ślusarskich przyda Ci się suwmiarka. Można ją dostać w różnych wariantach, od których zależą m.in. szybkość pomiaru i trwałość narzędzia. Sprawdź, czym charakteryzują się suwmiarki.

Czym są suwmiarki?

Suwmiarki to narzędzia używane nie tylko do prac budowlanych i remontowych. Korzysta się z nich również w ślusarstwie i kowalstwie. Przydają się podczas majsterkowania. Suwmiarki umożliwiają wykonywanie pomiarów zewnętrznych, do których służą dolne szczęki narzędzia, a także wewnętrznych – za nie odpowiadają szczęki górne bądź dolne ze spłaszczeniami. Suwmiarką zmierzy się także głębokość, o ile dana miarka została wyposażona w głębokościomierz. Na tej wygodnej miarce w wybranych modelach znajdują się dwie skale: milimetrowa i calowa.

Rodzaje suwmiarek

Te narzędzia do pomiarów dzielą się podług budowy i przeznaczenia. Suwmiarka z odczytem noniuszowym daje dokładne wyniki, jednak wolno. Jest niezawodna, trwała i mocna. Z uwagi na brak dodatkowych elementów jest w pełni odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wypada najkorzystniej również z uwagi na cenę. Suwmiarka zegarowa ma wbudowany zegar, a więc jest mniej trwała, za to daje wyniki szybciej i są one czytelniejsze. Suwmiarka elektroniczna to narzędzie nowoczesne, wygodne i dające błyskawiczny wynik. Z uwagi na delikatny pasek prowadnicy jest najmniej trwała.

Jaką suwmiarkę wybrać?

W ofercie sklepu StukPuk znajdziesz suwmiarki wszystkich rodzajów. Suwmiarka ręczna analogowa jest wykonana ze stali nierdzewnej, a więc możesz jej używać w budynku i na zewnątrz, nie martwiąc się o stan narzędzia. Dokonasz nią także pomiaru głębokości. Odcinki zmierzysz z dokładnością do 0,05 mm. Suwmiarka z odczytem analogowym wyposażona w zegar skróci czas oczekiwania na wyniki. Suwmiarka elektroniczna to urządzenie, które dostaniesz wraz z futerałem i instrukcją obsługi. Nowoczesna suwmiarka cyfrowa pozwoli Ci na odczytywanie wyniku za pomocą elektronicznego ekranu. Zadecyduj, czy zależy Ci na trwałości narzędzia mierniczego, czy na wygodzie uzyskiwania odczytów, i sprawdź, która suwmiarka sprawdzi się najlepiej.

Suwmiarki dostępne w ofercie sklepu StukPuk

Standardowa długość suwmiarki dostępnej w naszym asortymencie to 150 mm, jednak w razie potrzeby dostaniesz też model dłuższy – 200-milimetrowy. Zwróć uwagę na dokładność pomiaru w danym urządzeniu, może to być bowiem 0,01 mm, ale także 0,05 mm – pierwsza suwmiarka sprawdzi się lepiej, jeśli przeprowadzasz pomiary bardzo małych przedmiotów. Wygodny zapis odległości w alternatywnych wartościach umożliwi Ci suwmiarka, która poza systemem metrycznym ma również calowy. To narzędzie dostaniesz również w wersji z wygodnym futerałem. Przeglądając naszą ofertę, miej na uwadze prace, do których będziesz używał suwmiarki najczęściej. Na im więcej zastosowań Ci pozwoli, tym bardziej uniwersalna się okaże.

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości