Miary składane

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

 1. 334
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 4,22 zł

  Special Price 3,19 zł

 2. 335
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 8,02 zł

  Special Price 6,21 zł

 3. 337
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 9,79 zł

  Special Price 6,52 zł

 4. 338
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 8,65 zł

  Special Price 6,91 zł

 5. -50% Miara drewniana okuta ''perfect b'' 2m - Vorel 15007
  26100
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 11,72 zł

  Special Price 5,87 zł

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

Miary składane – do pracy i majsterkowania

Niezależnie od tego, czy chcesz zachować precyzję pracy podczas remontowania, czy konstruujesz mebel DIY – przyda Ci się odpowiednia miara. Jej składany model nadaje się głównie do mierzenia elementów o prostych krawędziach. Drewniane miary różnego typu znajdziesz właśnie w tej kategorii internetowego sklepu StukPuk. Sprawdź, jaki masz wybór.

Miara składana – czyli jaka?

Ten rodzaj przyrządu do mierzenia wyróżnia się specyficzną budową. Miary składane są wykonane zazwyczaj z drewna, a ich poszczególne odcinki są połączone w taki sposób, aby można było nimi ruszać i je zginać. Dzięki temu miarka jednocześnie jest wygodna w użyciu, gdy chcesz ustalić wymiary blatu, listwy czy płyty, i bardzo poręczna. Jej poszczególne odcinki o tej samej długości są połączone specjalną skuwką, a długość całkowita wynosi zazwyczaj od 1 do maksymalnie 3 m. Miarka składana jest szczególnie przydatna do ustalania wymiarów na niewielkich powierzchniach.

Kiedy potrzebujesz miary składanej?

Tego rodzaju przyrząd do mierzenia przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Szczególnie często użyje jej zawodowy budowlaniec czy wykończeniowiec, jednak miara składana może okazać się potrzebna nie tylko w warsztacie czy podczas remontu. Przyda Ci się choćby w tak prozaicznych sytuacjach, jak konieczność podania wymiarów mebla, który chcesz odsprzedać i wymienić na nowy. Miara składana to wygodny przyrząd do zmierzenia odległości między ścianami czy poszczególnymi odcinkami na płaskich powierzchniach. Z pewnością znajdzie zastosowanie w każdym mieszkaniu – przy aranżowaniu pomieszczeń, remontowaniu czy meblowaniu. Ten rodzaj narzędzia pomiarowego sprawdzi się również w warsztacie stolarskim, ale i każdym ogrodzie. Za pomocą miary składanej możesz dokonać dość precyzyjnych wymierzeń i konstruować rozmaite budowle czy elementy DIY.

Jaką miarę składaną wybrać

W sklepie internetowym StukPuk znajdziesz różne rodzaje przyrządów pomiarowych. Wśród miar składanych znajdują się zarówno modele drewniane, jak i plastikowe. Zwróć uwagę nie tylko na materiał, ale i sposób wykończenia tego narzędzia. Od niego będzie w dużej mierze zależało to, w jakim stopniu miara składana jest odporna na uszkodzenia i zjawiska atmosferyczne. Jej dobre wykonanie daje Ci większą pewność, że jej skala się nie zetrze i narzędzie będzie wciąż funkcjonalne. Miara składana marki Topex jest np. pokryta lakierem, dlatego możesz liczyć na jej trwałość przez długi czas. Zwróć również uwagę na klasę dokładności – im niższa, tym pomiar jest precyzyjniejszy. Wybierz miarę składaną w sklepie StukPuk!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości