Klucze oczkowe

Brak produktów spełniających kryteria.

Wygodne klucze oczkowe do szybkiego przykręcania i odkręcania śrub

Sprawne i łatwe odkręcanie nakrętek oraz śrub umożliwiają klucze oczkowe. Narzędzia te są dostępne w kilku rodzajach – każdy sprawdza się w nieco innych warunkach. Przeczytaj, czym się charakteryzują poszczególne klucze oczkowe i wybierz odpowiedni model.

Do czego służą klucze oczkowe? – rodzaje

Klucze oczkowe – podobnie jak klucze płaskie – służą do sprawnego, szybkiego i wygodnego odkręcania oraz przykręcania różnorodnych śrubek i nakrętek. Z uwagi na budowę wyróżnić można klucze oczkowe proste z zamkniętym oczkiem. Szczelnie oplatają śrubę – kształtem i rozmiarem muszą odpowiadać łbowi śruby bądź ścianom nakrętki. Alternatywę stanowią klucze oczkowe otwarte, zamiennie nazywane kluczami oczkowymi półotwartymi. Od kluczy płaskich odróżnia je to, że są zamknięte w większym stopniu. Używa się ich m.in. w miejscach trudno dostępnych, w których objęcie całej śruby jest niemożliwe.

Klucze oczkowe – podział z uwzględnieniem rękojeści

Klucze oczkowe można podzielić ze względu na kształt rękojeści – od niej będzie zależało, przy jakich pracach sprawdzą się lepiej. Klucze oczkowe wygięte bądź odgięte są na stałe odpowiednio ukształtowane, co ułatwia odkręcenie i przykręcanie śrub. Podczas wykonywania pracy rękojeść położona jest dalej od płaszczyzny – to upraszcza manewrowanie nią. To narzędzie warto wybrać, gdy prace przeprowadza się rzadko. Klucze oczkowe łamane również pozwalają na odgięcie rękojeści, jednak nie są stałe – wygina się je samodzielnie. Klucze oczkowe osadzone przypominają modele gięte, lecz w nich przesunięte jest jedynie oczko, nie zaś oba elementy klucza. W rękojeści ważna jest również jej długość. Im większa, tym mniej siły będziesz musiał użyć – funkcja dźwigni zadziała lepiej.

Klucze oczkowe w zestawie czy pojedyncze?

Jeśli planujesz zakup kluczy, powinieneś kierować się przede wszystkim użytecznością tych narzędzi. Klucze oczkowe są atrakcyjne cenowo, więc czy zakupisz je pojedynczo, czy w zestawie, koszt za sztukę będzie niski. Zestawy kluczy oczkowych mają tę zaletę, że zaspokajają wszystkie potrzeby. Podczas pracy spotkasz śruby i nakrętki o różnych rozmiarach, więc za każdym razem będziesz potrzebował innego klucza oczkowego. Decydując się na zestaw, nie będziesz musiał porzucać pracy w środku i jechać do sklepu.

Klucze oczkowe są trwałe, więc nawet jeśli nie wykorzystasz wszystkich podczas najbliższych prac, skorzystasz z nich za kilka tygodni, miesięcy lub lat. W naszej ofercie znajdziesz zestawy kluczy oczkowych marek Yato, Topex i Modeco. Najmniejszy zestaw liczy pięć elementów, największy aż dwanaście. Znajdziesz w nich klucze oczkowe odgięte, klucze oczkowe półotwarte oraz klucze oczkowe z grzechotką, która wyklucza konieczność ściągania klucza po wykonaniu obrotu. Znajdź zestaw, który zawiera odpowiednią liczbę kluczy oczkowych o właściwych rozmiarach i zacznij przeprowadzać prace szybko, wygodnie i skutecznie.

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random