Klucze francuskie

Brak produktów spełniających kryteria.

Klucze francuskie dla majsterkowicza i profesjonalisty

Klucze francuskie to jeden z rodzajów kluczy nastawnych, których nie może zabraknąć w domowej skrzynce z narzędziami. Przydadzą Ci się przede wszystkim podczas prac hydraulicznych oraz montażowych, chociaż sprawdzą się też przy drobnych naprawach bądź remontach. W naszym sklepie mamy dla Ciebie wysokiej jakości klucze francuskie marki Topex, idealne zarówno dla amatora, jak i dla profesjonalisty.

Klucze francuskie — klasyczne klucze nastawne

Klucze francuskie, nazywane też potocznie „francuzami”, to popularny rodzaj kluczy nastawnych. Bardzo często mylone są z innymi kluczami, zwłaszcza tymi typu „żabka” czy szwedzkimi, mającymi kształt szczypiec oraz boczną regulację ślimakową.

Tymczasem klasyczny klucz francuski swoim wyglądem przypomina młotek. Charakterystyczne dla tego narzędzia są szczęki o takiej samej długości, ustawione równolegle do siebie, jedna nad drugą. Szczęki połączone są biegnącą przez środek śrubą. Regulacja ich rozstawu odbywa się poprzez przekręcanie rękojeści.

Klasyczny klucz francuski znajduje swoje zastosowanie zwłaszcza podczas prac hydraulicznych. Możesz go jednak użyć również podczas prac montażowych, remontowych oraz różnego rodzaju drobnych napraw.

Klucz francuski dopasowany do potrzeb

W naszym sklepie Stuk Puk mamy dla Ciebie wysokiej jakości klucze francuskie, których nie powinno zabraknąć w kompletnej skrzynce narzędziowej. Jeśli chcesz, by praca z użyciem klucza nastawnego przebiegała szybko i sprawnie, pamiętaj o wybraniu odpowiednich parametrów.

Z pewnością warto zwrócić uwagę na długość konkretnego modelu, która zapewni Ci wygodne operowanie narzędziem. Istotny jest też rozstaw szczęk — to on decyduje o tym, jakiej wielkości elementy będziesz mógł przytrzymać za pomocą swojego klucza francuskiego.

Przygotowaliśmy dla Ciebie klucze nastawne typu „francuz” o długości 260 mm i rozstawie szczęk od 0 do 55 mm lub od 0 do 65 mm.

Klucze nastawne francuskie — postaw na jakość

Kupując klucz francuski, postaw na wysoką jakość, dzięki czemu to przydatne narzędzie posłuży Ci przez długi czas, a jego użytkowanie będzie komfortowe i efektywne.

W naszej ofercie dostępne są klucze francuskie wykonane z wysokiej jakości stali narzędziowej, zapewniającej trwałość i odporność na uszkodzenia. Rowkowane szczęki umożliwiają zwiększenie siły zacisku, a rozkręcana rączka pozwala na bezproblemowe dopasowanie rozwarcia szczęk do średnicy przytrzymywanego elementu. Sprawdzą się doskonale nie tylko przy pracach hydraulicznych, ale też przy remoncie oraz naprawach.