Przydatne narzędzia warsztatowe – imadło 

Solidne imadło to podstawa każdego warsztatu. Narzędzi tych używają zarówno fachowcy, jak i majsterkowicze, którzy pragną unieruchomić dany element w celu późniejszej obróbki. W naszej ofercie znajdziesz wytrzymałe imadła ślusarskie z twardymi szczękami, imadła do rur oraz imadła modelarskie, które zapewnią Ci bezpieczeństwo i wysoki komfort pracy.

Imadło ślusarskie – wytrzymała konstrukcja do pracy z metalem

Praca z metalowymi przedmiotami wymaga imadła stalowego ułatwiającego swobodne gięcie, szlifowanie, cięcie i rozwiercanie twardych elementów. W Stukpuk.pl znajdziesz imadła ślusarskie YATO, TOPEX i MODECO, odporne na duże obciążenia mechaniczne. Możesz wybierać wśród konstrukcji stałych, montowanych do stołu warsztatowego za pomocą śrub lub imadeł obrotowych z żeliwa i hartowanej stali. Ruch imadła obrotowego w zakresie 360 stopniu umożliwia specjalny mechanizm z blokadą umieszczony w podstawie narzędzia. Dzięki niemu zyskujesz możliwość swobodnego obracania imadła względem stołu warsztatowego, przystosować kąt narzędzia do obróbki różnorodnych elementów. Zasięg szczek imadła ślusarskiego może wynosić nawet 200 mm. Niektóre z nich są dodatkowo wyposażone w praktyczne, zintegrowane kowadełko do kucia ręcznego i wygodnego kształtowania obrabianych przedmiotów.

Imadło do rur – bezpieczne mocowanie rur

Cięcie, gwintowanie i szlifowanie rur ułatwią Ci specjalistyczne imadła do rur. Są to konstrukcje wykonane z wytrzymałych materiałów, które pozwalają unieruchomić elementy o kształcie cylindrycznym. Użycie imadeł do rur jest niezwykle proste. Wystarczy wprowadzić rurę do szczęk o specjalnym profilu oraz zablokować ją przy pomocy pokrętła z gwintem. Imadło do rur zamontujesz na blacie stołu warsztatowego. Jest to niezastąpione narzędzie w wielu pracach remontowych i hydraulicznych.

Imadło modelarskie

Hobbyści i modelarze często szukają sposobu na unieruchomienie bardzo małych elementów, bez ryzyka ich przypadkowego uszkodzenia. Z tego powodu imadła modelarskie wyposażono w miękkie, gumowane szczęki o nieregularnej fakturze. Siła docisku jest regulowana przy pomocy profilowanej rączki, zapewniającej pewny chwyt. Modelarskie imadła stołowe są też niezwykle proste w montażu i transporcie. Aluminiowy korpus znacznie obniża ich wagę, a system szybkiego montażu pozwoli Ci szybko i bezproblemowo przymocować je do stołu, blatu lub innego stałego podłoża. Wyposaż swój warsztat w dopasowane do potrzeb imadło, które zwiększy komfort wielu czynności. W Stukpuk.pl mamy wszystko, czego Ci potrzeba!