Trzonki do siekier

Brak produktów spełniających kryteria.

Trzonki do siekier

Siekiera to jedno z wielu narzędzi, które jest niezastąpione podczas prac w ogródku. Ma również szerokie zastosowanie w warsztacie, a czasem przydaje się podczas remontu domu. Aby siekiera była w pełni sprawna i zapewniała wygodę użytkowania, konieczny jest dobór poręcznego i wytrzymałego trzonka. Bogaty wybór trzonków do siekiery znajdziesz w ofercie StukPuk.pl

Trzonek podstawową częścią siekiery

Budowa siekiery jest bardzo prosta – narzędzie to składa się z trzonka siekiery oraz głowicy. Ten drugi element zdaje się być jego główną i podstawą częścią. Za jego pomocą możliwe jest bowiem cięcie i rozłupywanie pieńków drewna. Jednak siekiera staje się zupełnie nieprzydatna  gdy jej trzonek zużyje się lub zniszczy. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio dbać o oba elementy i często wymieniać zarówno sam obuch, jak i trzonek od siekiery.

Różne rodzaje trzonków do siekier

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów trzonków do siekier. Różnią się one między sobą rozmiarem oraz materiałem wykonania. Najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane są tradycyjne trzonki z drewna. Drewniane trzonki do siekier są bardzo łatwe w montażu z obuchem, wygodnie leżą w ręku i można je szybko i sprawnie dopasować do niemal każdego modelu głowicy. Wprawieni w boju drwale i pasjonaci ogrodnictwa czy rękodzieła często wykonują trzonek do siekiery samodzielnie, lecz jeśli nie czujesz się pewnie w tym temacie, z pewnością zainteresuje Cię oferta internetowego marketu budowlanego StukPuk.pl. Znajdziesz w niej drewniane trzonki specjalnie wyprofilowane pod różne rodzaje obuchów. Dostępne są trzonki w wielu rozmiarach i wykonane z wysoce wytrzymałego, impregnowanego drewna, np. drewna bukowego.

Zastosowanie siekiery w ogrodzie

Ogród jest miejscem, w którym najczęściej sięga się po siekierę. Narzędzie to przydaje się podczas przycinania grubszych gałęzi krzewów, a także do podcinania konarów drzew. Najczęściej jednak stosuje się je do przygotowania kawałków drewna na opał. To, czy siekanie polana będzie przebiegać sprawnie, w bardzo dużej mierze zależy od trzonka, na którym osadzona jest siekiera. Musi on być odpowiednio długi, aby umożliwiał wzięcie optymalnego zamachu, a jednocześnie powinien posiadać dobrze i pewnie leżący w dłoni kształt. Należy także zwrócić szczególną uwagę na udźwig wybranego trzonka do siekiery, żeby zamontowany na nim obuch nie przeważał go.

Trzonki do siekier w ofercie StukPuk.pl

Wśród narzędzi budowlanych w ofercie marketu budowlanego online StukPuk.pl znajdziesz drewniane trzonki do siekier znanych i sprawdzonych marek takich jak Topex czy Modeco. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz element najbardziej spełniający Twoje oczekiwania.

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości