Piły do płyt gipsowo-kartonowych

Brak produktów spełniających kryteria.

Funkcjonalne piły do płyt gipsowo-kartonowych

Zastosowanie płyty gipsowo-kartonowej stanowi świetny sposób na postawienie ścianki działowej – umożliwia szybkie wykonanie pracy. Chcąc dopasować płyty do wymiarów pomieszczenia, będziesz musiał je przyciąć. Umożliwią Ci to piły do płyt g-k – zobacz, jakie modele zgromadziliśmy w asortymencie sklepu internetowego StukPuk!

Czym ciąć płyty gipsowo-kartonowe?

Chcąc szybko i sprawnie przeciąć płytę gipsowo-kartonową, najlepiej sięgnąć po specjalną piłę do g-k. Czym cechuje się takie narzędzie? Jego ostrze jest wąskie i dość długie (najczęściej na 15-20 cm), a przy tym zakończone ostrymi zębami z trzech stron. Taki układ ostrzy umożliwia nie tylko przecięcie materiału wzdłuż jednej krawędzi, lecz również wycięcie w nim otworu o dowolnym kształcie. W ten sposób możesz np. wykonać w ścianie wpuszczoną półkę.

Cięcie suchego tynku – jak sobie to ułatwić?

Chcesz wykonać w płycie g-k otwór o nieregularnym kształcie? Zacznij od narysowania go na materiale i wywiercenia otworów we wszystkim miejscach, w których konieczna będzie zmiana kierunku prowadzenia ostrza. Dzięki temu łatwiej będzie obrócić piłę i ciąć dalej. W efekcie wykonanie skomplikowanego wzoru nie sprawi Ci problemu ani nie zajmie dużo czasu. W uzyskaniu prostej linii cięcia pomoże natomiast zastosowanie liniału lub nawet zwykłej deski, po której poprowadzisz ostrze. Zadbaj również o to, aby płyta znajdowała się na płaskiej i stabilnej powierzchni – w przeciwnym razie nawet niewielkie poruszenie podłoża może sprawić, że piła się przesunie.

Jakie piły do płyt g-k znajdziesz w sklepie StukPuk?

Szukając piły do cięcia płyt gipsowo-kartonowych, warto przyjrzeć się naszej ofercie. W sklepie internetowym StukPuk znajdziesz bogaty wybór takich narzędzi o zróżnicowanych  parametrach technicznych. Sprawdź np. piłę do cięcia płyt gipsowych Modeco Expert o długości 150 mm. Jej ostrze jest grube na 1,5 mm – dzięki temu poradzi sobie z obróbką cieńszych materiałów. Drobne zęby sprawiają natomiast, że miejsce cięcia jest równe i gładkie. Jeśli potrzebujesz narzędzia do cięcia grubszych płyt g-k, powinieneś wybrać naszą piłę FatMax. Narzędzie posiada 3-centymetrowe ostrze, które zostało ultradźwiękowo zgrzane z uchwytem. Sprawia to, że jest trwałe i wyjątkowo odporne na odkształcanie podczas cięcia. Piła posiada aż 7 zębów na 1 calu ostrza – zapewnia to szybką i wydajną pracę. Zobacz także pozostałe piły do cięcia płyt gipsowo-kartonowych i innych materiałów, które zebraliśmy dla Ciebie w asortymencie StukPuk!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości