Piły do betonu komórkowego

Brak produktów spełniających kryteria.

Piły do cięcia bloczków z betonu komórkowego

Na niedużych budowach, na których wykorzystuje się bloczki z betonu komórkowego, jeśli trzeba je przyciąć, można to zrobić ręcznie. Do tego celu niezbędna okaże się metalowa piła do betonu. Wybór tych narzędzi znajdziesz w asortymencie internetowego marketu budowlanego StukPuk.pl.

Ręczne piły do betonu – kiedy się przydadzą?

Piła do betonu komórkowego pozwala na szybkie przycięcie bloczku do wymaganych rozmiarów. Jeśli budujesz dom lub niewielką dobudówkę, ilość materiału, jaka poddawana jest obróbce jest na tyle niewielka, by z powodzeniem można to było zrobić własnymi siłami. Korzystanie z ręcznej piły do cięcia betonu, w przypadku bloczków komórkowych jest łatwe i nie wymaga użycia wiele siły. Stosując piłę do betonu komórkowego wraz z prowadnicą kątową, z powodzeniem uzyskasz prostą i równą linię cięcia oraz dopasujesz blok do swoich wymagań. Mając to narzędzie na swoim wyposażeniu, nie będziesz musiał udawać się z niewielką ilością bloczków do zakładu wyposażonego w piłę taśmową, lecz swobodnie przytniesz je na terenie własnej budowy i z powodzeniem zrobisz to samodzielnie.

Cechy charakterystyczne dla piły do betonu komórkowego

W przeciwieństwie do drewna, do którego cięcia najczęściej wykorzystuje się piły, betonowe bloczki charakteryzują się znacznie wyższym stopniem twardości i kruchości. Dlatego do ich przycinania należy stosować nieco inne narzędzia, które zapewnią precyzyjne i szybkie cięcie. Specjalistyczne piły do betonu na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od pił stosowanych do drewna. Są jednak znacznie bardziej wytrzymałe i odporne na zużycie. Wykonuje się je z hartowanej stali, a ich zęby wyposażone są w nakładki widiowe. Dzięki temu cięcie uzyskane za pomocą piły do bloczków komórkowych są doskonale równe i czyste, a sama piła nie ściera się i tępi szybko.

Piły do betonu w asortymencie StukPuk.pl

Specjalistyczne piły do cięcia bloczków z betonu komórkowego znajdziesz w ofercie internetowego marketu budowlanego StukPuk.pl pośród wielu innych rodzajów pił znanych i cenionych producentów. Są to piły marki STANLEY, piły Modeco czy piły STANLEY. Dostępne w naszym asortymencie piły do betonu wykonane są w różnych rozmiarach. Przydadzą się zarówno do betonu komórkowego, jak i gazobetonu oraz pustaków. Każdy z oferowanych produktów wyposażony został w poręczny uchwyt o ergonomicznym kształcie. Dzięki niemu praca za pomocą piły do cięcia betonu jest wygodniejsza i przebiega znacznie sprawniej. Aby wybrać najlepsze narzędzie dla siebie, już dziś sprawdź ofertę sklepu internetowego StukPuk.pl!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości