Korytka i skrzynki

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

 1. 2109
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 9,52 zł

  Special Price 7,63 zł

 2. 7204
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 65,80 zł

  Special Price 35,84 zł

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Znajdź idealną skrzynkę uciosową lub korytko stolarskie

Jeśli często używasz piły, asortyment zebrany w tym dziale może okazać się szczególnie przydatny. Korytka stolarskie i skrzynki uciosowe ułatwią Ci precyzyjne cięcie rozmaitych materiałów. Sprawdź, jaki masz wybór!

Wygoda i precyzja cięcia piłą

Skrzynki uciosowe to specjalne, plastikowe artykuły, które znacznie ułatwią Ci operowanie narzędziem do cięcia, z reguły – piłą. Są one tak skonstruowane, że możesz wykonywać swobodne, równe cięcia także pod kątem 90° i 45°. Korytka stolarskie posiadają specjalnie wykonane nacięcia, dzięki którym podczas piłowania zachowasz wymagany tor przeprowadzenia ostrza, uzyskasz równe krawędzie cięcia i podzielisz dany element dokładnie tak, jak chcesz. Akcesoria te nazywane są też przyrżniami. Niektóre z nich mają kołki mocujące, które doskonale sprawdzą się w roli przytrzymywacza obrabianego elementu. Specjalne otwory, które znajdziesz w niektórych modelach są po to, abyś mógł unieruchomić je na stole, co dodatkowo ułatwia sprawne i precyzyjne cięcie.

Skrzynka uciosowa – wybór

W kategorii korytka i skrzynki, którą znajdziesz w dziale z narzędziami ręcznymi w sklepie internetowym StukPuk mieści się wiele modeli skrzynek uciosowych. Nie wiesz, jak wybrać właściwy? Porównaj znajdujące się tu egzemplarze – dostępne są produkty wiodących firm, takich jak Topex, Stanley, Modeco i Yato. Skrzynki uciosowe wykonane są z odpornego na zniszczenie tworzywa sztucznego, zapewniającego jednocześnie niewielką wagę. Niektóre korytka stolarskie są również drewniane. Tak wykonane elementy będą z pewnością solidne. Możesz również wybrać skrzynki uciosowe z dodatkowymi, usprawniającymi cięcie elementami, np. z zaciskami czy kołkami mocującymi. Na osobną uwagę zasługują całe zestawy – znajdziesz w nich np. i korytko stolarskie, i specjalną piłę grzbietową, którą wygodnie przetniesz materiały pod danym kątem.

Korytka stolarskie i skrzynki uciosowe – cięcie i przechowywanie

Dzięki wykorzystaniu tych akcesoriów do pił nie tylko możesz usprawnić sobie pracę i upewnić się, że wykonujesz ją prawidłowo, ale również bezpiecznie przechować narzędzia do cięcia. Obecne w skrzynkach uciosowych i korytkach stolarskich nacięcia posłużą do odłożenia piły i zapobiegną jej przypadkowym upadkom czy przemieszczeniom. Artykuły te zdecydowanie powinny znaleźć się na wyposażeniu warsztatu stolarskiego, a także wybranych zakładów przemysłowych czy firm budowlanych. Znajdź również inne przydatne podczas swojej pracy artykuły, a także piły, które umożliwią Ci cięcie materiałów – wszystko zamówisz w sklepie budowlanym StukPuk.