Obcinaki do rur

Brak produktów spełniających kryteria.

Skracaj rury bez ograniczeń, używając poręcznych obcinaków do rur  

Cięcie rur przy użyciu niewłaściwych narzędzi może być czasochłonne, a wykonane nacięcie nie zapewniać wysokiego poziomu bezpieczeństwa łączeń. Lepiej w tym celu posłużyć się obcinakami do rur aluminiowych i miedzianych, narzędziami do skracania rur stalowych lub nożycami do tworzyw sztucznych. W naszej ofercie znajdziesz osprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach.

Obcinaki do rur miedzianych i aluminiowych

Rury miedziane i aluminiowe znajdziesz w wielu instalacjach wodnych czy grzewczych. Nie są to metale trudne w obróbce, jednak mogą być problematyczne, jeśli chcesz szybko skrócić je do żądanej długości. Używanie w tym celu piły ręcznej prowadzi do powstania ostrych krawędzi na brzegu rury. Utrudnia również uzyskanie idealnie równego odcięcia. Znacznie lepszy rezultat osiągniesz, posługując się obcinakiem do rur miedzianych i aluminiowych. Urządzenie posiada pokrętło do regulacji średnicy cięcia oraz z łatwością przecina rury cienkościenne. Ciekawą propozycją są również obcinaki szybkonastawne. Posiadają one skuteczny mechanizm szybkiego dociskania, który znacznie zwiększa komfort pracy w zastosowaniach profesjonalnych.

Obcinaki do rur stalowych

Narzędzia do precyzyjnego skracania rur stalowych i stalowo-żeliwnych posiadają masywny, wytrzymały korpus oraz zapewniają mocny docisk w trakcie pracy. Odcinanie fragmentu rury przebiega podobnie, jak w przypadku innych obcinaków. Przewód blokuje się w obejmie obcinaka do rur stalowych na żądanej długości oraz ruchem okrężnym przesuwa talerz tnący po jej powierzchni. Cały proces zajmuje tylko kilkadziesiąt sekund, bez ryzyka przypadkowego uszkodzenia rury.

Obcinaki do rur z tworzyw sztucznych

Rury z tworzyw sztucznych łatwo przeciąć przy użyciu obcinaków do rur PCV, jednak najszybciej zrobisz to wykorzystując nożyce do rur PP. Są one zdolne do przecinania rur o średnicy nawet kilkudziesięciu centymetrów. Wbrew pozorom nie musisz używać do tego znacznej siły. Konstrukcja nożyc do rur ułatwia zaciskanie ostrzy, skracając czas cięcia przewodów z PCV, PP czy PE do kilku sekund.

Kółka tnące do obcinaków rurowych

Długą i niezawodną pracę obcinaków do rur gwarantują akcesoria wymienne, w tym kółka tnące. Są to krążki o ostro zakończonym spadzie i dużej wytrzymałości, które odpowiadają za równe docinanie rur. Krążki tnące w obcinakach do rur należy wymieniać regularnie, najlepiej tuż po zauważeniu, że skracanie przewodu zajmuje więcej czasu. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria do obcinaków rurowych.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości