Nożyce do prętów

Brak produktów spełniających kryteria.

Nożyce do prętów – wygodne przecinanie metalu

W dziale z ręcznymi narzędziami budowlanymi do cięcia znajdziesz również różne nożyce do prętów. Przyrządy te umożliwią Ci wykonywanie rozmaitych prac zbrojeniowych. Zobacz, które nożyce do prętów najlepiej sprawdzą się w Twoich rękach.

Kiedy przydadzą Ci się nożyce do prętów

Narzędzia do przecinania prętów, przypominające duże obcęgi, mają specjalne, najczęściej molibdenowo-chromowane stalowe szczęki. Taka budowa sprawia, że jesteś w stanie za ich pomocą przecinać łańcuchy i różnego rodzaju druty. Ręczne cięcie jest ekonomiczne i nie wymaga dostępu do prądu. Nożyce do prętów są zatem nieodzowne na wielu placach budowy, w pracach ogrodniczych, a także monterskich. W zależności od ich wielkości, kształtu i rodzaju mechanizmu monterskiego będą nadawać się do różnej grubości drutów. Za pomocą nożyc do prętów łatwo i szybko przetniesz wszelkie elementy zbrojeniowe w pożądany sposób.

Jakie nożyce do prętów wybrać

W ofercie internetowego sklepu StukPuk znajdziesz szeroki wybór nożyc do prętów. Różnią się one od siebie rozmiarem, rodzajem szczypców czy rękojeści, a także możliwością regulacji i blokady. Szczęki nożyc do prętów mogą mieć również różną twardość, co ma wpływ na ich zdolności do cięcia metalowych elementów. Dla szczególnie wygodnego trzymania przyrządu wybierz model, który posiada uchwyt pokryty powłoką antypoślizgową. Nożyce do prętów Stanley, Modeco, Topex czy Yato są sprawdzonymi narzędziami ręcznymi, wykorzystywanymi zarówno przez fachowców, jak i amatorskich majsterkowiczów. Specjalny przegub w modelu z 5 punktami obrotu mechanizmu tnącego znacznie ułatwi Ci nisko wysiłkowe przecinanie drutów, ponieważ zwiększa siłę nacisku.

Maksymalna wygoda ręcznego przecinania prętów

Dzięki korzystaniu z odpowiednio dopasowanych i wygodnych w użyciu nożyc do prętów możesz sprawnie wykonywać prace zbrojeniowe. Zwróć uwagę, czy wybrane przez Ciebie narzędzie posiada gumowe nakładki na rękojeściach. Dzięki nim zapewnisz sobie bezpieczeństwo i wygodę podczas przecinania drutów i łańcuchów. Również specjalnie profilowane uchwyty nożyc do prętów ułatwią Ci zadanie. Największą funkcjonalność zapewnią Ci modele z 5 punktami obrotu mechanizmu tnącego oraz przegubem do uzyskania większej siły cięcia, które znajdziesz np. w egzemplarzach marki Yato. Zwróć również uwagę na profil ostrza, który ma znaczenie w precyzji cięcia. W internetowym sklepie budowlanym StukPuk dostępnych jest tyle modeli nożyc do prętów, że z łatwością znajdziesz ten, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości