Pokrętła gwintownika

Brak produktów spełniających kryteria.

Pokrętło gwintownika – niezbędne narzędzia do nacinania gwintów wewnętrznych

Posiadanie zestawu gwintowników do wykonywania otworów, w które można wkręcić śrubę nie gwarantuje jeszcze, że czynność ta przebiegnie sprawnie i szybko. Dotyczy to zwłaszcza twardych materiałów, jak stal, gdzie niezbędny jest pewny chwyt. Bezproblemowe tworzenie gwintów wewnętrznych umożliwią Ci pokrętła gwintownika, zapewniające pełną kontrolę nad procesem nacinania.

Pokrętła do gwintowania – twórz własne części zamienne

Z pokrętłami do gwintowników samodzielne wykonasz części zamienne do wielu mechanizmów lub przeprowadzisz niezbędne czynności naprawcze. Pokrętła są rodzajem uchwytu do gwintowników ręcznych. Ramiona pokręteł sprawiają, że gwinty wykonuje się sprawnie i bez użycia siły, a specjalne zaciskowe gniazdo ułatwia ustawienie i przemieszanie gwintownika prostopadle do materiału. Cechy te sprawiają, że pokrętła do gwintowania sprawdzą się w każdym warsztacie ślusarskim i samochodowym. Docenią je również modelarze oraz majsterkowicze, którzy pragną wykonywać gwinty wysokiej jakości.

Pokrętła do gwintowania – praca w wielu materiałach

W naszej ofercie znajdziesz wytrzymałe pokrętła do gwintowania wykonane w całości z metalu. Solidny korpus uchwytu gwintownika zapewni Ci precyzję oraz niezbędny komfort pracy w wielu materiałach, w tym m.in. w stali, aluminium, tworzywach sztucznych czy mosiądzu. Z łatwością dobierzesz również pasujący osprzęt, gdyż większość pokręteł pozwala na swobodny montaż gwintowników w kilku rozmiarach.

Pokrętło gwintownika z mechanizmem grzechotkowym

Poza pokrętłami ręcznymi możesz skorzystać z pokręteł gwintownika wyposażonych w mechanizm grzechotkowy. Działa on podobnie jak mechanizm znajdujący się w niektórych kluczach nasadowych, których obracanie nie wymaga ściągania klucza ze śruby. Pokrętła z mechanizmem grzechotkowym znacznie przyspieszają gwintowanie otworów w miękkich materiałach oraz w trudno dostępnych miejscach. Za sprawą regulacji umożliwią Ci również wygodne ustawienie kierunku obrotu.

Pokrętło gwintownika – jakie wybrać?

Wybór pokrętła gwintownika nie sprawi Ci większych problemów. Są to narzędzia uniwersalne, nadające się do pracy z wieloma materiałami i pasujące do gwintowników w kilku rozmiarach. Wielkość kompatybilnych gwintowników jest zawsze podana przez producenta osprzętu. Często jest ona umieszczona na samym narzędziu, co ułatwi Ci posługiwanie się kilkoma pokrętłami do gwintowania. Sprawdź, jaki masz wybór w internetowym markecie budowlanym StukPuk!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości