Strugi

Strugi MODECO to narzędzia ręczne do obróbki drewna lub materiałów drewnopodobnych skrawaniem. Składają się one z uchwytu z drewna, tworzywa lub metalu oraz z ostrza osadzonego pod niewielkim kątem do obrabianej powierzchni. Strug wykorzystywany jest zarówno do obróbki elementów drewnianych jak i do ich wykańczania. Pozwala na osiągnięcie gładniej i prostej powierzchni.

Brak produktów spełniających kryteria.

Strugi stolarskie do pracy z drewnem

Jeśli pracujesz nad drewnianymi elementami i przygotowujesz je do dalszego wykorzystania, mogą przydać Ci się rozmaite strugi. Narzędzia te umożliwią Ci obróbkę metodą skrawania. Znajdź odpowiedni do swojej pracy strug stolarski w ofercie sklepu internetowego StukPuk!

Do czego przyda Ci się strug?

Ten rodzaj ręcznych narzędzi stolarskich posłuży Ci podczas wielu zadań związanych ze zgrubną obróbką drewna. Przede wszystkim umożliwi wyrównywanie krawędzi elementów, takich jak deski czy kantówki. Za pomocą strugów wykonasz również bardziej zaawansowane prace wykończeniowe w drewnie. To właśnie nimi uda się sporządzić tzw. wręby i wpusty. Strugi stolarskie, nazywane też czasami heblami, przydają się więc do profilowania elementów drewnianych i drewnopochodnych, a niekiedy również tych wykonanych z innych materiałów – nawet metalu. Ręczne strugi do drewna sprawdzą się najbardziej w sytuacji, gdy chcesz zająć się meblarstwem artystycznym lub też specjalizujesz się w renowacji mebli.

Strug stolarski – wybór

W sklepie internetowym StukPuk znajdziesz kilka rodzajów strugów, co umożliwi Ci wybór odpowiedniego modelu i dopasowanie go do rodzaju pracy, jaką chcesz wykonać. W ofercie nie brakuje klasycznych kątników stolarza, za pomocą których wykonasz wręgi, a także podcięcia lub czopy. To narzędzia przeznaczone głównie do wykańczania. Z kolei strugi równiaki są najlepsze do strugania powierzchni czołowych, a także skrawania w poprzek włókien. W ofercie znajduje się jednak również model płaszczyznowo-czołowy z dwoma ostrzami. Taki strug stolarski ręczny umożliwia docinanie elementów drewnianych w narożnikach.

Ręczne strugi dla precyzyjnego obrabiania drewna

W warsztatach ciesielskich czy stolarskich spotkasz najczęściej elektryczne rodzaje strugów, jednak wszędzie tam, gdzie należy kierować się głównie precyzją, a wykończenie ma być niepowtarzalne, użyj ręcznego narzędzia stolarskiego. W ofercie internetowego marketu budowlanego StukPuk znajdziesz modele wyłącznie uznanych marek, takich jak Modeco czy Topex. Strugi stolarskie do ręcznego obrabiania i wykańczania powierzchni drewnianych to narzędzia, które przydadzą Ci się przez długi czas. Przy wyborze zwróć uwagę na wykonanie ich ostrza oraz korpusu, który najczęściej jest drewniany lub metalowy. Odpowiednio dobrany strug umożliwi Ci dokładne wykonywanie profili, wrębów, wpustów, a także krawędziowanie. Sprawdź ofertę StukPuk i wybierz potrzebne Ci narzędzia ręczne zarówno do prac zawodowych, jak i hobbystycznych projektów DIY.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości