Ściski stolarskie

Ściski stolarskie MODECO, TOPEX i YATO to specjalne narzędzia, a właściwie akcesoria stolarskie pozwalające na tymczasowe zamocowanie obrabianych lub łączonych elementów tak, by nie poruszały się podczas obróbki. Wyróżniamy ściski automatyczne, ręczne oraz taśmowe. Rodzaj ścisku należy dobrać w zależności od potrzeb.

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. 320
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 62,70 zł

  Special Price 50,16 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Niezbędne wyposażenie warsztatu – ściski stolarskie

Ściski stolarskie przydadzą Ci się w wielu sytuacjach. Wykorzystasz je do wszelkich prac związanych z wykańczaniem, obróbką czy łączeniem drewna lub stali, odkręcania śrub i zaworów, a także do reperowania urządzeń. Zadbaj o niezbędne wyposażenie każdego warsztatu wybierając ścisk automatyczny, ręczny, narożnikowy bądź taśmowy.

Ścisk stolarski typu F – wiele zastosowań

W gronie najczęściej wykorzystywanych narzędzi do przytrzymywania elementów w określonym położeniu są ściski typu F. Składają się z grubej stalowej szyny z przetłoczeniami oraz dwóch ramion o wzmocnionym profilu, zakończonych miękką osłoną z tworzywa sztucznego i śrubą z gwintem lub mechanizmem do regulowania siły nacisku. Konstrukcja ta, przypominająca literę „F”, pozwala szybko unieruchomić nawet grube elementy o zróżnicowanej powierzchni, chroniąc ściskany materiał. Narzędzia te znajdziesz w dwóch wariantach. Są to dokręcane ręcznie ściski śrubowe oraz ściski automatyczne z systemem szybkiego przesuwania oraz możliwością ściskania i rozwierania.

Ścisk stolarski typu C – wysoka wytrzymałość

Ściski stolarskie układające się w kształt litery „C” to kolejny typ narzędzi przydatnych w każdym warsztacie. Są to konstrukcje dokręcane ręcznie ze specjalnie wyprofilowaną śrubą zakończoną poręcznym uchwytem. Wykonuje się je prawie w całości ze sztywnej stali, co gwarantuje wysoką wytrzymałość i odporność na wibracje. Wykorzystasz je w pracach spawalniczych, wierceniu oraz w modelarstwie. Duży komfort oferują również ściski nylonowe typu C, np. TOPEX 12A384 z ergonomicznym uchylnym uchwytem, zapewniającym mocne dokręcenie ścisku stolarskiego.

Ścisk narożnikowy do połączeń kątowych

Wyzwaniem w łączeniu materiałów są elementy ustawione prostopadle, np. narożniki półek, szafek i innych mebli. W celu ich unieruchomienia warto posłużyć się specjalnym ściskiem narożnikowym. Szczęki tego rodzaju ścisków stolarskich ustawione są względem siebie pod kątem prostym, co ułatwia precyzyjne ustawienie elementów i równomierne rozłożenie siły nacisku. Przykładem może być ścisk kątowy TOPEX 12A300 wyposażony w system szybkiego zaciskania.

Ścisk taśmowy do łączenia dużych elementów i parkietu

Do dużych elementów i układania parkietu warto wykorzystać ściski taśmowe. Do ich budowy wykorzystano wytrzymałą taśmę, która ułatwia ściskanie przedmiotów o nieregularnych kształtach, w tym skrzyń, ram, krzeseł czy stołów. Taśma o długości nawet 5 metrów znacznie przyspiesza również łączenie paneli podłogowych. Na Stukpuk.pl znajdziesz zarówno taśmowe ściski stolarskie z narożnikami stabilizującymi (np. TOPEX 12A340), jak i konstrukcje dedykowane podłogom (np. TOPEX 12A350).

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości