Dłuta stolarskie

Dłuta stolarskie MODECO, STANLEY, TOPEX czy YATO to proste narzędzia ręczne przeznaczone do odłupywania niewielkich kawałków materiału takiego jak drewno, kamień czy tworzywo. Dzięki różnym rodzajom i kształtom ostrzy pozwalają nadać obrabianej powierzchni niemal dowolny kształt ograniczony tylko wyobraźnią użytkownika.

Brak produktów spełniających kryteria.

Dłuta do obróbki drewna

Dłuta stolarskie to powszechnie stosowane określenie dotyczące całej grupy narzędzi służących do obróbki drewna. Są one używane przez modelarzy, cieśli oraz stolarzy. Posiadają szerokie zastosowanie w rękodziele oraz są niezastąpione podczas renowacji starych mebli. W internetowym markecie StukPuk.pl zgromadziliśmy bogaty asortyment dłut stolarskich, abyś z łatwością znalazł model odpowiedni dla siebie.

Charakterystyka dłuta stolarskiego

Każde dłuto stolarskie składa się z dwóch części. Jest to klinga, czyli część robocza dłuta, oraz rękojeść. Ten drugi element może być wyrzeźbiony z drewna lub tworzywa sztucznego. Osadzony jest na metalowym trzpieniu i posiada wzmocnioną końcówkę, która ma za zadanie amortyzować uderzenia podczas podbijania dłuta młotkiem. Klingę dłuta stolarskiego wykonuje się natomiast ze stali i najczęściej jest ona płaska. Poszczególne rodzaje dłut stolarskich różnią się od siebie wielkością oraz kształtem klingi. Każdy z nich charakteryzuje się jednak tymi samymi cechami. Dłuto stolarskie powinno być bowiem wysoce odporne na ścieranie, działanie wysokich temperatur, doskonale twarde i nie ulegać uszkodzeniom pod wpływem silnych uderzeń.

Rodzaje dłut stolarskich i ich zastosowanie

Dłuta stolarskie dzieli się ze względu na kształt klingi, który definiuje obszar ich zastosowania. Znaczenie ma również rozmiar całego dłuta – te większe wykorzystywane są w ciesielstwie, natomiast mniejsze przydają się w rękodziele oraz ogólnorozumianej stolarce. W dostępnych na StukPuk.pl zestawach dłut stolarskich znajdziesz między innymi modele o klindze z fazowaniem bocznym i bez fazowania. Należą one do najpowszechniejszych dłut, których zastosowanie można nazwać uniwersalnym. Nadają się do zgrubnej obróbki, usuwania niedoskonałości i oczyszczania powierzchni. Dłuta gniazdowe posiadają wąską klingę sprawdzającą się w ciężkich pracach wymagających głębokiego dłutowania. Dostępne są również dłuta z fazowaniem zbieżnym, które pozwalają na pracę w trudno dostępnych przestrzeniach.

Dłuta stolarskie na StukPuk.pl

W ofercie marketu budowlanego online StukPuk.pl znajdziesz dłuta stolarskie takich marek jak Modeco, Topex czy Yato. Dostępne są również popularne dłuta Stanley. Za ich pomocą dokonasz obróbki drewna, kamienia oraz tworzyw sztucznych. Możesz wybierać spośród pojedynczych sztuk dłut stolarskich lub zdecydować się na zestaw zawierający kilka rodzajów tych narzędzi, z których każde posiada nieco inne zastosowanie. Zapoznaj się z naszym asortymentem i przekonaj się sam, jak wiele funkcji może mieć dłuto stolarskie!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości