Poziomice tradycyjne

Ustaw kierunek malejący

3 produkt(ów)

 1. 6982
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 39,02 zł

  Special Price 25,01 zł

 2. 6984
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 56,13 zł

  Special Price 35,97 zł

 3. -28% Poziomica malowana czerwona 40 cm SŁOWIK 70044
  14329
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 28,16 zł

  Special Price 20,48 zł

Ustaw kierunek malejący

3 produkt(ów)

Podstawowe przyrządy pomiarowe – poziomice uniwersalne

Trudno wyobrazić sobie remont czy budowę domu bez poziomicy ręcznej. To praktyczne narzędzie pozwoli Ci precyzyjnie określić czy podłogi i ściany zostały równo wylane lub zabudowane. Znacznie ułatwi również wieszanie mebli, dekoracji i innych elementów. W sklepie internetowym StukPuk znajdziesz wytrzymałe poziomice budowlane TOPEX, YATO, Modeco oraz Stanley dla profesjonalistów i majsterkowiczów.

Jak działa poziomica tradycyjna?

Poziomice są narzędziami mierniczymi, które posiadają wbudowany przynajmniej jeden pojemnik (okrągłą libellę) wypełniony cieczą i pęcherzykiem powietrza. Pęcherzyk ten pełni rolę wskaźnika, który reaguje zgodnie z zasadami przyciągania ziemskiego. Poziomica rurkowa w łatwy sposób zasygnalizuje idealny poziom podłoża, gdy wskaźnik zatrzyma się w wyznaczonyM, środkowym punkcie.

Wielofunkcyjne poziomnice z trzema i pięcioma libellami

Wybierać możesz wśród urządzeń posiadających od jednej do aż pięciu libelli ustawionych pod różnymi kątami. Dzięki temu z łatwością sprawdzisz jakość ścian i podłóg oraz wyznaczysz punkty mocowania instalacji czy mebli. Większa ilość libelli znacznie skróci czas wykonywania pomiaru oraz umożliwi pracę z każdym rodzajem płaszczyzn. Przydatne mogą okazać się zwłaszcza poziomice wyposażone we wskaźniki ustawione pod kątem 1.5° lub 3.5° do wygodnego wyznaczania powierzchni o nieznacznym spadku.  

Wytrzymałe poziomnice aluminiowe

Jako narzędzia budowlane poziomice tradycyjne powstają w trosce o komfort użytkowania. Wykonuje się je z wytrzymałego i lekkiego aluminium, co ułatwia transport oraz posługiwanie się poziomicami na wysokościach, czy we wnękach. Zakończenia poziomic często pokryte są warstwą tworzywa sztucznego, która zabezpiecza narzędzie przed wygięciem czy złamaniem na skutek przypadkowego upadku. Część poziomic została wyposażona w dodatkowe uchwyty oraz specjalne podstawy ułatwiające przykładanie poziomic do rur i elementów zaokrąglonych.

Poziomice magnetyczne do pracy z metalem

Jeśli szukasz poziomicy do zastosowań warsztatowych, w tym częstej pracy z elementami metalowymi, skorzystaj z praktycznych poziomic na magnes. Zostały one wyposażone w magnetyczną podstawkę, dzięki czemu narzędzia tego typu bardzo dobrze trzymają się stali. W sklepie StukPuk zaopatrzysz się w małe poziomice o długości 40 cm oraz profesjonalne poziomice z antykorozyjną anodowaną powłoką, poziomice magnetyczne i poziomice do słupków. Dzięki nim zyskasz kontrolę nad poziomem i pionem płaszczyzn oraz w łatwy sposób sprawdzisz czy powstające konstrukcje spełniają normy jakościowe.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości