Poziomice sznurkowe

Brak produktów spełniających kryteria.

Poziomice sznurkowe do wyznaczania pionów i płaszczyzn

Poziomice to niezbędne narzędzia budowlane służące wyznaczaniu poziomu płaszczyzn. Przydają się zarówno w profesjonalnych pracach remontowych, jak i podczas majsterkowania. W sprzedaży znajdziesz wiele rodzajów bardziej i mniej precyzyjnych poziomic. Jeśli szukasz łatwego w obsłudze narzędzia, które da miarodajne wyniki, sprawdź ofertę poziomic sznurkowych na StukPuk.pl.

Czym są poziomice sznurkowe?

Poziomica sznurkowa zbudowana jest bardzo podobnie to powszechnie stosowanej libelli, w której poziom i pion wyznaczają pęcherzyki powietrza umieszczone w małych fiolkach z płynem. Takie elementy znajdziesz również w poziomicy sznurkowej. Cechuje się ona jednak większą dokładnością i można ją wykorzystywać do poziomowania dużych odcinków. Narzędzie to sprawdza się zatem podczas budowy długiego muru lub stawiania płotu. Zasada działania poziomicy sznurkowej jest bardzo prosta – wystarczy pociągnąć odpowiednią długość sznurka, a libellę ustawić w odpowiedniej pozycji. W ten sposób wyznaczysz prostą linię biegnącą równolegle do gruntu oraz wybranej płaszczyzny.

Jak działa poziomica?

Zarówno w tradycyjnych poziomicach budowlanych, jak i w poziomicy na sznurek wykorzystywane jest zjawisko grawitacji. Pod wpływem przyciągania ziemskiego umieszczony w poziomicy element wskazujący zmienia swoją pozycję, dając wyraźną informację na temat pionu płaszczyzny lub jego braku. Zazwyczaj jest to pęcherzyk powietrza umieszczony w małej fiolce wypełnionej fluorescencyjną cieczą. Dokładność wskazań poziomicy zależy od liczby takich pojemników w narzędziu, długości libelli oraz techniki, w jakiej została ona wykonana. Poziomice sznurkowe, pomimo niewielkich rozmiarów, należą do jednych z bardziej precyzyjnych narzędzi.

Zalety i wady poziomicy sznurkowej

Jeśli potrzebujesz precyzyjnie wyznaczyć poziom dowolnej płaszczyzny, poziomica sznurkowa będzie odpowiednim przyrządem. Wyposażona w długi sznurek umożliwia pracę na dużych powierzchniach, na co nie pozwalają tradycyjne poziomice budowlane. Z tego powodu stanowi narzędzie niezbędne w warsztacie każdego budowniczego. Jej użycie wymaga jednak pewnej precyzji i uważności. Równe ustawienie sznurka nie należy bowiem do najprostszych zadań. Aby uzyskać optymalne efekty, najlepiej korzystać z poziomicy sznurkowej we dwie osoby. Jeśli pracujesz samodzielnie, z pewnością wygodniejsza okaże się tradycyjna poziomica lub poziomica laserowa. Ich szeroki wybór również znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego StukPuk. Sprawdź koniecznie i wybierz model najodpowiedniejszy dla siebie.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości