Poziomice laserowe

Brak produktów spełniających kryteria.

Poziomica laserowa i laser krzyżowy ułatwią Ci prace budowlane

Poziomice laserowe to urządzenia przydatne podczas wyznaczania odległości, układania płytek, a także projektowania budynku. Usprawniają prace i skracają ich czas. Wybierz model poziomicy laserowej dostosowany do rodzaju wykonywanych czynności.

Do czego służą poziomica laserowa oraz laser krzyżowy?

Poziomice laserowe oraz lasery krzyżowe – możesz je znać również pod nazwą lasery krzyżakowe – to narzędzia z grupy poziomic, które ułatwiają mierzenie odległości bez konieczności rozwijania fizycznej miary. Są cięższe od tradycyjnych taśm mierniczych czy miarek składanych i droższe od nich. Drobne niedogodności są rekompensowane przez ich trwałość i użyteczność. Poziomice laserowe działają szybciej oraz dają dokładniejsze pomiary, dlatego są chętnie wybierane przez profesjonalistów. Do odmierzania odległości w szeroko rozumianych poziomicach laserowych służy wąska wiązka laserowa.

Jakie są rodzaje poziomic laserowych?

W naszym asortymencie znajdziesz różne rodzaje poziomic laserowych, które dobierzesz do potrzeb – modele dostosujesz do prac, jakie planujesz wykonywać. Laser liniowo-punktowy pozwala na wszechstronne zastosowanie, działając w oparciu o linie poziome i pionowe oraz punkty. Pozwala przenosić punkty odniesienia z podłogi na sufit oraz odmierzać kąty proste. Laser punktowy to prostsze urządzenie służącego do przenoszenia punktów odniesienia pomiędzy sufitem a podłogą i odwrotnie. Innym prostszym urządzeniem jest laser liniowy – tego używa się do kontrolowania jakości powierzchni płaskich: ścian, sufitów, podłóg. Laser płaszczyznowy pomaga w wyznaczaniu płaszczyzn w pionie i poziomie oraz działa w zakresie 360° i wyświetla linię pionową w zakresie 120°. Gwarantuje bardzo precyzyjne pomiary.

Laser krzyżakowy to narzędzie usprawniające prace remontowe takie jak układanie płytek, montaż listew oraz wyznaczanie pionów i poziomów niezbędne chociażby do ustawienia mebli. Laser obrotowy, zwany także laserem rotacyjnym, jest zaawansowanym urządzeniem z wieloma dodatkowymi funkcjami. Między innymi przypominania o kalibrowaniu oraz pozwala na kontrolę wysokości i nachylenia. Z kolei laser wielofunkcyjny zapewnia wszystkie podstawowe funkcje poziomic laserowych. W naszym asortymencie znajdziesz poziomice laserowe samodzielne bądź ze statywem. W razie potrzeb możesz wybrać narzędzie w zestawie.

Wiele wariantów – którą poziomie laserową powinieneś wybrać?

Wybór odpowiedniej poziomicy laserowej zależy od tego, czy będziesz jej używać do prac domowych, czy profesjonalnych. Poziomica laserowa przeznaczona do korzystania na świeżym powietrzu musi być wyposażona w dodatkowe czujniki działające nawet przy większym oświetleniu oraz odporna na niekorzystne warunki pogodowe, w tym na zmienne temperatury i wilgoć. Te udogodnienia sprawią, że urządzenie będzie droższe. Jeśli nie przeprowadzasz prac na zewnątrz, wybierz prostszy model – wszystkie znajdziesz w naszej ofercie.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości