Odległościomierze

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. -6% CST BERGER Odbiornik ręczny do laserów liniowych, IP55. Zasięg 80m, dokł +- 3mm F034069LN1
  22253
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 499,00 zł

  Special Price 473,21 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Odległościomierze – wygodne i nowoczesne narzędzia miernicze

Odległościomierz to jeden z rodzajów urządzeń służących do robienia pomiarów podczas prac budowlanych i remontowych. Posługiwanie się nim jest wygodne i szybkie. Na wybór dalmierza laserowego powinny zdecydować się zwłaszcza osoby dokonujące pomiarów często.

Rodzaje urządzeń mierniczych – taśma, przymiar, dalmierz

Wśród narzędzi mierniczych można wskazać te starsze, tradycyjne i obsługiwane manualnie, oraz nowoczesne i elektryczne. Do tradycyjnych urządzeń należą taśma miernicza: miękka lub usztywniana, i przymiar składany: drewniany bądź metalowy. Narzędzia te cechuje trwałość oraz łatwość przenoszenia. Są na tyle małe, że bez trudu włożysz je do kieszeni lub skrzynki, z której korzystasz podczas różnorodnych prac w gospodarstwie domowym lub wykonując dany zawód. Zmieści są tam również poręczny nowoczesny odległościomierzdalmierz laserowy. Tego typu miernik odległości nie tylko skraca pracę podczas wykonywania pomiarów, ale również pomaga w skomplikowanych obliczeniach.

Dalmierz laserowy – elektroniczne urządzenie do mierzenia odległości

Odległościomierze z laserem pozwalają na wykonanie pomiarów w zaledwie kilka sekund. Ustawia się je w przy jednej płaszczyźnie i włącza. Wyzwolona wiązka laserowa biegnie do przeciwległego punktu i w miejscu, w którym napotyka na barierę, ustanawia punkt końcowy. Wynik pomiaru dalmierza zostaje zapisany w pamięci urządzenia, co pozwala na powrót do niego na późniejszym etapie. Warto sprawdzać, ile pomiarów jest w stanie zapisać dany model odległościomierza. Jeśli działa na baterie, pamiętaj, by zawsze mieć przy sobie kilka na wymianę. Jeśli na akumulator – naładuj go w pełni.

Specyfika odległościomierza laserowego

Pomiary wykonywane przy użyciu dalmierza laserowego są bardzo precyzyjne – w profesjonalnych modelach dokładność wynosi do 2 mm na odcinkach wynoszących do 30 m oraz 3 mm na dłuższych. Każdy model odległościomierza ma inny zakres działania – może być to tylko 5, ale również 100 m. Im lepsze narzędzie miernicze z laserem, w tym trudniejszych warunkach będziesz mógł go używać. Dzięki wielorakim opcjom możesz korzystać z dalmierza w trybach: ciągłym, niebezpośrednim, odcinka stałego bądź zmieniającego się, powierzchni i przestrzeni. Oznacza to, że zmierzysz nawet taki odcinek, na którego drodze pojawiają się przeszkody, np. rzeźby na fasadzie wysokiego budynku.

Jaki modele dalmierza laserowego wybrać?

W asortymencie sklepu StukPuk znajdziesz dalmierze różnych marek – Bosch Blue, Stanley, Topex – oraz służące zarówno do wykonywania pomiarów podczas prac profesjonalnych, jak i amatorskich. Oferujemy laserowe urządzenia miernicze z zasięgiem 18, 30, 40, 50, 80, 100 i 150 m. Odległościomierze marki Stanley mają wbudowany kalkulator z funkcją dodawania i odejmowania oraz pozwalają na zapamiętanie wyników. Dalmierze laserowe marki Topex pozwalają zarówno na pomiar jednorazowy, jak i ciągły – nie musisz wówczas dodawać wyników. Z kolei dalmierze marki Bosh Blue są wyposażone w Bluetooth – zapisane dane można przesyłać do urządzeń takich jak telefon komórkowy, tablet czy laptop. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz takie urządzenie do pomiaru odległości, jakie spełni Twoje oczekiwania i najlepiej przysłuży Ci się w pracy.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości