Niwelatory optyczne

Brak produktów spełniających kryteria.

Niwelatory optyczne – do wyznaczania różnic wysokości

Wszelkie prace w terenie wymagają wcześniejszego wykonania odpowiednich pomiarów. Dzięki temu można budować domy czy zagospodarować działkę z najwyższą precyzją, uzyskując pożądane efekty. Do tego celu potrzebny Ci będzie niwelator optyczny – do czego służy to urządzenie i jakie modele znajdziesz w naszej ofercie? Sprawdź!

Zastosowanie niwelatora optycznego

Niwelator optyczny jest prostym w budowie i nieskomplikowanym w obsłudze urządzeniem, pozwalającym na wyznaczanie różnic w wysokości danych punktów pomiarowych. Do przeprowadzenia pomiarów należy ustawić go na rozkładanym, trójnogim statywie, aby możliwe było odczytanie precyzyjnych danych. Następnie niwelator optyczny wymaga wypoziomowania za pomocą wbudowanej poziomicy, czyli libelki niwelacyjnej. Obecnie jednak coraz więcej modeli dostępnych na rynku posiada funkcję samopoziomowania.

Kiedy przydaje się niwelator optyczny

Niwelator optyczny znajduje zastosowanie przy rozmaitych pracach konstrukcyjnych wykonywanych w terenie. Dzięki niemu można wyznaczyć idealny poziom wylewanych fundamentów i pion stawianych ścian. Dodatkowo nadaje się też do tworzenia płaszczyzn pochyłych, np. na stokach. To niezastąpione urządzenie także w czasie planowania działek i gospodarowania ogrodów. Niwelator optyczny wykorzystywany jest również przez budowlańców drogowych oraz osoby zajmujące się budowaniem wodociągów – przydaje się przy wszelkich pracach wymagających precyzyjnych pomiarów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając niwelator optyczny?

Przed zakupem niwelatora optycznego trzeba ustalić, na jakim obszarze będą przeprowadzane prace – od tego będą zależały parametry powiększenia urządzenia. Na małych terenach, gdzie odległości nie będą przekraczały 30 m, wystarczy powiększenie o wartości 20-26x. Na większych obszarach polecane są natomiast niwelatory optyczne o powiększeniu 28-32x. Ważny jest także rodzaj kompensatora zastosowany w urządzeniu – może on być pneumatyczny lub magnetyczny. Sprawdź także parametry dokładności oraz poziom szczelności urządzenia – aby można je było bezpiecznie używać w trudnych warunkach na budowie, powinno posiadać oznaczenie IP54 lub wyższe.

Niwelatory optyczne w sklepie StukPuk

W naszym asortymencie znajdziesz niwelatory optyczne wiodących marek, takich jak Bosch czy STANLEY. Dostępne są modele o różnych parametrach technicznych, abyś mógł wybrać urządzenie najlepiej pasujące do Twoich potrzeb. Niektóre modele, np. niwelator optyczny GOL 20D + BT160 + GR500 marki Bosch Blue, wyposażone są od razu w statyw i łatę mierniczą, abyś nie musiał dobierać ich we własnym zakresie. Sprawdź naszą ofertę i wybierz niwelator optyczny dla siebie!

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości