Łaty tynkarskie

Brak produktów spełniających kryteria.

Łaty tynkarskie do wyrównywania gładzi

Trudno wyobrazić sobie tworzenie idealnie równych, gładkich ścian i sufitów bez łaty tynkarskiej. To proste narzędzie sprawdza się w czasie poważnych remontów oraz wszelkich prac murarskich. Długość łaty ułatwi Ci równomierne i szybkie rozkładanie nadmiaru tynku, a lekka aluminiowa konstrukcja i wygodny chwyt zapewnią komfort wszystkich czynności.

Do czego służy łata tynkarska?

Łata tynkarska to niezastąpiona pomoc w wielu pracach budowlanych i remontowych, gdzie konieczne jest wyrównywanie dużych powierzchni. Tym samym znajduje zastosowanie jako narzędzie pozwalające precyzyjnie rozkładać oraz wygładzać tynk na ścianach bądź sufitach. Funkcjonalność i prostota użytkowania oraz atrakcyjna cena sprawiają, że łaty tynkarskie wykorzystywane są zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów.

Łata tynkarska – pełna funkcjonalność

Większość łat tynkarskich, które znajdziesz w sklepach budowlanych, to ręczne narzędzia przypominające długą, prostą listwę. Od poziomic i niektórych łat murarskich może odróżniać je brak rurek z cieczą i pęcherzykiem powietrza do pionowego lub poziomego ustawiania płaszczyzn i prostych. Nie mają też przekroju profilu prostokątnego, gdyż nie jest on zbyt praktyczny w rozprowadzaniu tynku. Zamiast tego w łatach tynkarskich stosuje się profil „h” lub trapezowy, co w połączeniu z długością narzędzia, sięgającą nawet 3 metrów, gwarantuje najlepsze właściwości użytkowe.

Jaki kształt łaty tynkarskiej wybrać?

Łaty tynkarskie dzieli się ze względu na ich kształt, ułatwiający szybkie i wygodne wykonywanie określonych czynności budowlanych. Łaty tynkarskie typu h, np. Modeco MN-71-420, zapewniają wygodny chwyt i równomierne prowadzenie narzędzia po wielu płaszczyznach i pod różnymi kątami. Z ich pomocą wyrównywasz nałożoną wcześniej wyprawę tynkową. Łaty trapezowe, jak TOPEX 29C153 czy Modeco MN-71-310, pozwalają z kolei na zwiększony docisk do powierzchni, przez co idealnie nadają się do ścinania wstępnie utwardzonego tynku.

Na co zwracać uwagę, wybierając łatę tynkarską?

Wybór łaty tynkarskiej pozostaje uzależniony jest od potrzeb. Długie łaty sprawdzają się w przypadku bardzo dużych powierzchni, natomiast łaty krótsze niż 1,5 m ułatwią Ci prace w pomieszczeniach wąskich bądź ze skosami. Warto zwrócić uwagę, czy powierzchnia narzędzia posiada anodową powłokę, która chroni przed korozją. Praktyczne mogą okazać się również zatyczki na końcach łaty, które w razie konieczności zamortyzują upadek, nie dopuszczając do jej uszkodzenia.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości