Narzędzia miernicze

Narzędzia miernicze to duża grupa produktów o szerokim zakresie zastosowania. Wiele przyrządów pomiarowych przyda Ci się na co dzień w domowej skrzynce z narzędziami, inne okażą się niezbędne podczas poważnego remontu. W naszej ofercie mamy też przyrządy miernicze przeznaczone dla profesjonalistów z wielu różnych branż. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Narzędzia miernicze o szerokim zastosowaniu

Narzędzia miernicze to akcesoria, których nie może zabraknąć w żadnym domu. Okazują się nieocenione, kiedy chcesz równo powiesić obraz, przyciąć w precyzyjny sposób różne elementy czy też w wygodny sposób zmierzyć wymiary pomieszczenia lub odległości na działce.

Przyrządy pomiarowe wykorzystywane są również na co dzień przez zawodowców działających w wielu branżach. Poziomice, niwelatory, łaty tynkarskie i inne tego rodzaju narzędzia są niezbędne w branży budowlanej czy przy wykańczaniu wnętrz. Po wiele z nich sięgają geodeci, pracownicy drogowi czy nawet policjanci.

Przyrządy pomiarowe do pomiaru odległości

Do najpopularniejszych i jednocześnie najprostszych przyrządów mierniczych należy zaliczyć przymiar liniowy, stosowany w wielu domach i nazywany potocznie miarką. Bardziej profesjonalne i wykorzystywane przy większych odległościach są odległościomierze, nazywane też dalmierzami. Mamy dla Ciebie odległościomierze laserowe i ultradźwiękowe marek Bosch, Topex oraz Stanley. Dzięki nim pomiar odległości oraz wykonanie niezbędnych obliczeń (np. powierzchni i objętości) staną się wyjątkowo proste, szybkie oraz dokładne. Znajdziesz wśród nich urządzenia o różnym zasięgu (nawet do 150 m) oraz z wieloma dodatkowymi funkcjami ułatwiającymi pracę.

Podczas mierzenia odległości na obszernym i nierównym terenie najlepiej sprawdzi się koło pomiarowe, czyli tzw. drogomierz. Do wyboru masz lekkie i dokładne urządzenia o zakresie pomiaru nawet do 10 tysięcy metrów.

Narzędzia pomiarowe do wyznaczania kątów i linii prostych

Wyznaczanie poziomu płaszczyzny oraz pionowości to podstawa podczas pracy na budowie, wykończania wnętrz czy remontu. W sklepie StukPuk przygotowaliśmy bogatą gamę narzędzi pomiarowych, które ułatwią Ci to zadanie.

Do najprostszych należą poziomice dostępne w wersji tradycyjnej, sznurkowej lub laserowej. Do wyznaczania linii prostych na budowie posłużą też praktyczne sznury budowlane oraz sznury traserskie. Proste w obsłudze kątownice umożliwią odmierzanie kątów na dużych powierzchniach, a łaty murarskie i tynkarskie — wytyczanie linii oraz wygładzanie większych obszarów. W naszej ofercie znajdziesz także wysokiej jakości niwelatory optyczne oraz wodne, niezbędne przy wyznaczaniu różnic wysokości między różnymi punktami pomiarowymi, stosowane w trakcie prac budowlanych, geodezyjnych, drogowych oraz innych.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości