Zestawy malarskie

Brak produktów spełniających kryteria.

Wygodny i szybki remont dzięki zestawom malarskim

Zestaw malarski może składać się kuwety i rolki, ale także pędzli o różnych wielkościach i przeznaczonych do wykańczania innych powierzchni. Pozytywnie wpłynie na łatwość wykonywania prac remontowych oraz skróci czas ich trwania. Sprawdź, na które zestawy malarskie warto się zdecydować i dlaczego.

Zestaw malarski – czy warto po niego sięgnąć?

Prace remontowe i wykończeniowe wymagają zastosowania różnorodnych akcesoriów, takich jak pędzle, wałki, wiadra, kuwety czy taśmy. Część z nich – a czasem nawet wszystkie – znaleźć możesz w gotowych zestawach malarskich. Sięgnięcie po nie sprawia, że nie zapomnisz o żadnym ważnym elemencie, a także ograniczysz wydatki związane z remontem. Poza wymienionymi akcesoriami w większych zestawach malarskich może znaleźć się także folia malarska – niezwykle pomocna przy odcinaniu sufitu od ściany, zabezpieczenia powierzchni ścian, sufitu i podłogi, a także wykonywania oryginalnych wzorów, w których występują linie.

Zestaw z kuwetą i wałkiem czy pędzlem?

Jeśli zastanawiasz się, który zestaw będzie lepszy: z kuwetą i wałkiem, czy pędzlami, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dużą i jakiego typu powierzchnię planujesz pomalować. Wałki z rączką pozwalają na doskonałe malowanie powierzchni znacznych rozmiarów i płaskich, np. ścian czy sufitów. Runo malarskie nie oddziela się i nie pozostaje na płaszczyźnie, jak to się czasem dzieje z włosiem pędzli. Niestety nie poradzą sobie na ścianie pełnej zagłębień, ani też nie dotrą do szczelin i wąskich przestrzeni. Operowanie pędzlem jest dużo łatwiejsze. Pozwala sięgnąć do zakamarków, a także wykończyć przedmioty o nietypowej i wypukłej budowie, np. ościeżnice, rury i kaloryfery. Jeśli jeszcze nie umiesz podjąć decyzji, czy wolisz malować wałkiem czy pędzlem, albo wręcz przeciwnie: planujesz wykorzystać oba akcesoria do malowania ścian i innych powierzchni, sięgnij po zestaw malarski olejny – z trwałą kuwetą z tworzywa sztucznego, wałkiem olejnym, rolką olejną i pędzlem olejnym. Z kolei w zestawie malarskim emulsyjnym poza kuwetą, rolką i pędzlem znajdziesz także taśmę malarską papierową oraz folię malarską.

Poręczne zestawy pędzli

W naszej ofercie dostępne są również zestawy pędzli, które powinieneś wybrać, jeśli posiadasz już kuwetę bądź nie będzie Ci ona potrzebna podczas malowania. Zestawy pędzli marki Topex różnią się liczbą elementów. Największy ma ich aż sześć. Są to dwa pędzle płaskie, trzy pędzle owalne oraz jeden pędzel miniaturowy. Wszystkie są przeznaczone do użycia uniwersalnego, a zatem przydadzą Ci się do różnorodnych prac. W zestawie pędzli 5-elementowym zmniejszono liczbę pędzli owalnych do dwóch, w zestawie malarskim 4-elementowym zaś do jednego. Zestaw pędzli małych zawiera tylko trzy elementy i są to pędzle służące pracom wykończeniowym. Świetnie sprawdzają się na łączeniach ścian i przy zamalowywaniu niewielkich elementów. Zadecyduj, który zestaw malarski sprawdzi się w Twoim przypadku i wybierz taki, który posłuży Ci na długo – być może podczas więcej niż jednego remontu.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości