Wałki sznurkowe

Brak produktów spełniających kryteria.

Wałki sznurkowe do farb dyspersyjnych, fasadowych i lateksowych

Wałki sznurkowe to popularne ręczne narzędzia malarskie o uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdzą się doskonale przy malowaniu wnętrz czy elewacji różnego rodzaju farbami, zapewniając łatwe i efektywne krycie. Zobacz, jakie wałki malarskie mamy dla Ciebie w naszym sklepie!

Wałek sznurkowy o uniwersalnym zastosowaniu

Wałek sznurkowy to popularne rozwiązanie, po które sięgają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Możesz wykorzystać go do malowania wieloma rodzajami farb. Najlepiej jednak sprawdza się przy farbach dyspersyjnych, fasadowych oraz lateksowych.

Wałki sznurkowe okazują się nieocenione podczas takich prac, jak malowanie tynków zewnętrznych i wewnętrznych, elewacji oraz nierównych powierzchni. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości wałki do malowania marki Modeco, wykonane z trwałej przędzy syntetycznej, zapewniającej dobre wchłanianie i oddawanie farby. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów oraz specyficznej budowie wałka, pomalujesz różnego rodzaju powierzchnie bez dużego wysiłku, otrzymując jednocześnie satysfakcjonujący efekt.

Wałki sznurkowe różnej wielkości

Jeśli chodzi o wałki malarskie, budowlany sklep StukPuk przygotował dla Ciebie modele w kilku rozmiarach. Bez trudu dobierzesz produkt przeznaczony do wielkości powierzchni, którą zamierzasz pomalować.

Kupując profesjonalne wałki malarskie, zwróć uwagę na grubość wałka, a właściwie jego rdzenia, na którym osadzane jest pokrycie. Te o większej średnicy rdzenia przeznaczone będą do malowania większych powierzchni. Im większa grubość, tym większą powierzchnię pomalujemy podczas jednego obrotu, skracając tym samym czas malowania. Istotnym parametrem jest tutaj również długość wałka.

W naszej ofercie mamy wałki malarskie sznurkowe o grubości 50 i 80 mm oraz długości od 200 do 270 mm, nadające się do użycia zarówno wewnątrz mieszkania, jak i na dużych powierzchniach elewacyjnych.

Wałek sznurkowy z różnym pokryciem

Ważnym parametrem wałka jest rodzaj pokrycia, nazywanego również runem, które jest osadzone na rdzeniu. To właśnie od niego zależeć będzie, jaką fakturę uzyskasz.

Jeśli planujesz malowanie gładkich powierzchni, wybierz wałek sznurkowy o krótszym runie. W przypadku tapet czy tynków najlepiej sprawdzi się uniwersalna długość runa wynosząca ok. 12-17 mm. Wałki malarskie z dłuższym pokryciem wypróbuj przy malowaniu nierównych powierzchni np. cegły lub betonu. W naszym sklepie znajdziesz wałki o pokryciu 11 i 18 mm, idealne do malowania uniwersalnych i nierównych powierzchni.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości