Przyrządy do cięcia glazury

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

  1. 2284
    Dostępne
    Mało i

    Normalna cena: 54,97 zł

    Special Price 45,81 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Czym się kierować, wybierając przyrząd do cięcia glazury?

Wykańczasz posadzkę glazurą i szukasz narzędzia, które posłuży Ci do jej przycięcia? Możesz wykorzystać w tym celu ręczną gilotynę do płytek. Sprawdź przyrządy do cięcia glazury, które zgromadziliśmy w asortymencie StukPuk!

Proste narzędzie do cięcia glazury

Najbardziej podstawowe narzędzie glazurnicze składa się z podstawy oraz prowadnicy, po której porusza się nóż – płytkę rysuje się kilkakrotnie ostrzem, a następnie dociska rękojeścią, aby ją przełamać. Szukając takiego akcesorium, sprawdź asortyment internetowego sklepu budowlanego StukPuk. Proponujemy Ci bogaty wybór właśnie takich przyrządów do cięcia glazury, różniących się od siebie parametrami pracy, a przede wszystkim długością cięcia. Standardowe narzędzia do cięcia nadają się do obróbki małych i średnich płytek – oferujemy Ci jednak kilka modeli, które sprawdzą się także w przypadku większej glazury. Wybierając przyrząd do cięcia płytek, zwróć też uwagę na maksymalną grubość elementu, który można przeciąć. W przypadku wyjątkowo grubych materiałów konieczne jest sięgnięcie po maszynkę do cięcia płytek o większej sile nacisku o specjalnej konstrukcji z dwiema prowadnicami.

Bardziej zaawansowane narzędzia do cięcia

Stając przed wyzwaniem wykończenia posadzki o skomplikowanym kształcie, powinieneś sięgnąć po bardziej zaawansowane narzędzia glazurnicze, które lepiej sprostają trudnemu podłożu. Możesz wybrać np. maszynkę do cięcia płytek z serii Modeco Expert, która posiada uchylną podstawę oraz kątownik umożliwiający obróbkę pod pewnym kątem – dzięki temu dokładnie wykończysz każdy narożnik. Przydatna może się okazać również druga podziałka. Co zyskasz, wybierając narzędzie w nią wyposażone? Ciężar nacisku zostanie rozłożony na dwie prowadnice – sprawi to, że do przełamania grubych płytek nie będzie konieczne stosowanie dużej siły.

Części zamienne do narzędzi glazurniczych

Jeśli ostrze narzędzia do cięcia pozostawia na glazurze coraz słabszy ślad, najpewniej wymaga naostrzenia – z tym poradzisz sobie samodzielnie. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy jest uszkodzone? Wtedy należy je wymienić, korzystając z bogatego asortymentu akcesoriów wymiennych do narzędzi glazurniczych, który zebraliśmy w StukPuk. Oferujemy Ci zarówno same noże, jak i kółka tnące z pełnym mocowaniem. Możesz też znaleźć tu bardziej zaawansowane elementy wymienne, takie jak wycinaki do otworów w glazurze. Zobacz, jakie inne narzędzia do cięcia glazury znajdziesz w internetowym sklepie budowlanym StukPuk!