Kliny

Brak produktów spełniających kryteria.

Kliny poziomujące i dystansowe do montażu płytek

Aby płytki ułożone na ścianach oraz na podłogach prezentowały się atrakcyjnie i nie przesuwały się, do ich montażu konieczne jest użycie klinów dystansowych. W internetowym markecie budowlanym StukPuk.pl przygotowaliśmy dla Ciebie wybór klinów poziomujących, które ułatwią Ci pracę.

Kliny dystansowe jako element systemu poziomującego

Kliny do glazury stosuje się najczęściej jako jeden z elementów systemu poziomującego. W jego skład wchodzą plastikowe kliny oraz specjalne klipsy jednorazowego użytku. Jest to rozwiązanie umożliwiające doskonale równe ułożenie płytek na każdej powierzchni – zarówno pionowej, jak i poziomej. System ten przydaje się także podczas przyklejania płytek pod skosem oraz w różnych niestandardowych aranżacjach. Kliny dystansowe wykonane są z miękkiego materiału, który z powodzeniem można stosować wraz z delikatnymi i kruchymi kafelkami. Nie uszkodzą one ich powierzchni, a jednocześnie zapewniają stabilne i mocne przytwierdzenie ich na czas wysychania zaprawy klejącej.

Kliny jako samodzielny element poziomujący

Kliny plastikowe z powodzeniem można stosować także jako samodzielne elementy. Są one niezastąpione podczas wyrównywania płytek do krawędzi między ścianą a podłogą oraz na narożnikach. Klin dystansowy umieszczony pomiędzy kafelkiem a brzegiem powierzchni skutecznie uniemożliwi przesuwanie się rzędu płytek na czas wysychania zaprawy klejącej. Ogromną zaletą stosowania klinów jest ich wytrzymałość – są wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, przez co z powodzeniem można je wykorzystać wielokrotnie.

Kliny do glazury i nie tylko

Oprócz klinów do glazury w ofercie StukPuk.pl dostępne są również specjalne kliny drewniane, które posłużą Ci do równego ułożenia paneli podłogowych. Wsunięte pomiędzy poszczególne deski lub między deski a podłogę, uniemożliwiają przesuwanie się elementów podczas montażu oraz pozwalają na uzyskanie doskonale gładkiej powierzchni. W zestawie do montażu podłóg panelowych znajdziesz także użyteczną łyżkę dociągającą i drewniany dobijak.

Kliny poziomujące i kliny do paneli w ofercie StukPuk.pl

W internetowym markecie budowlanym StukPuk.pl znajdziesz szeroki wybór klinów do glazury w wielu rozmiarach. Elementy te dostępne są w opakowaniach po 30, 100 i 200 sztuk – z łatwością więc dobierzesz optymalną liczbę, jaka będzie niezbędna do wykonywanej przez Ciebie pracy. Oferujemy także kliny drewniane wraz z kompletnymi zestawami do montażu podłóg panelowych. Do układania glazury możesz również wykorzystać dostępne w naszym asortymencie magnetyczne uchwyty. Sprawdź już dziś na StukPuk!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości