Krzyżyki i kliny

Krzyżyki i kliny glazurnicze MODECO to elementy dystansowe pozwalające na precyzyjne układanie płytek względem siebie, a także pomagające zachować odpowiednią separacje od ścian i innych typów podłoża. Wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego i możemy spotkać kilka rodzajów tego typu akcesoriów w zależności od wielkości.

Brak produktów spełniających kryteria.

Krzyżyki i kliny do poziomowania płytek

Zastosowanie klinów i krzyżyków poziomujących to praktyczne rozwiązanie pozwalające na równe ułożenie wszelkiego rodzaju płytek – zarówno podłogowych, jak i ściennych. Sprawdź ofertę krzyżyków dystansowych i klinów w asortymencie StukPuk.pl!

Krzyżyki dystansowe – prosty i wygodny sposób na równe płytki

Najpopularniejszym i najłatwiejszym w zastosowaniu sposobem poziomowania płytek jest użycie do tego celu krzyżyków. Są to niewielkie akcesoria, które wsuwa się między krawędzie kafelków, by zachować między nimi ustalony wcześniej odstęp. Krzyżyki dystansowe pomagają stworzyć szczelinę, którą następnie wypełnisz fugą. Umożliwiają także ułożenie płytek w równych odstępach oraz optycznie zniwelować krzywiznę ścian i podłóg tak, by te wyglądały profesjonalnie i atrakcyjnie. Krzyżyki do glazury, jakie znajdziesz w ofercie marketu budowlanego online StukPuk.pl wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego, które nie ulega uszkodzeniom podczas pracy. Opakowania po 30, 100 i 200 sztuk przydadzą się podczas układania płytek w całości pomieszczeń, jak i w ich niewielkich fragmentach.

Jak stosować krzyżyki podczas montażu płytek?

Krzyżyki dystansowe stosuje się tuż po ułożeniu pierwszych rzędów płytek. Ważne jest, aby dobrać szerokość krzyżyka odpowiadającą zaplanowanej szerokości fugi. Im grubsze ramię plastikowego elementu, tym większa będzie szczelina do wypełnienia spoiną. Krzyżyki wsuwa się pomiędzy krawędzie poszczególnych płytek zanim zaprawa klejąca zacznie się wiązać, by można było jeszcze swobodnie dosunąć do siebie kafelki. W zależności od wielkości płytek, dla dokładnego i estetycznego efektu konieczne jest użycie co najmniej dwóch krzyżyków do glazury na jedną krawędź.

Kliny jako element systemu poziomującego

Innym sposobem na doskonale równe ułożenie płytek podłogowych i ściennych jest zastosowanie  klinów dystansowych. W asortymencie sklepu internetowego StukPuk.pl znajdziesz kliny drewniane oraz kliny plastikowe, które z powodzeniem wykorzystasz jako samodzielne akcesorium lub w systemie poziomującym razem z klipsami. Kliny dostępne są w kilku rozmiarach i pakowane są w ilości, jaka wystarczy na pokrycie kafelkami dużej powierzchni. Zastosowanie klinów dystansowych nie różni się wiele od sposobu użytkowania krzyżyków. Są to jednak elementy niezastąpione podczas ustalania odległości między płytką a krawędzią ściany, gdzie ramię krzyżyka może stanowić przeszkodę.

Kliny i krzyżyki na StukPuk.pl

W asortymencie StukPuk.pl znajdziesz szeroki wybór krzyżyków dystansowych oraz klinów o różnorodnym zastosowaniu. Możesz wybierać spośród elementów niezbędnych do równego mocowania płytek z glazury oraz drewnianych paneli – do tego zadania przydadzą Ci się kliny drewniane. Sprawdź również dostępne komplety magnetycznych uchwytów oraz zestawy do montażu podłóg.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random