Szpadle

Brak produktów spełniających kryteria.

Szpadle – przydatne w każdym ogrodzie

Nie można chyba wyobrazić sobie prac w ogrodzie bez zastosowania szpadla. Wykorzystując go, wykonasz najróżniejsze czynności ogrodnicze z przekopywaniem gleby na czele. Chcąc kupić wytrzymały szpadel, koniecznie zajrzyj do internetowego marketu budowlanego StukPuk!

Szpadel – niezbędna wyposażenie każdego ogrodnika

Szpadel jest narzędziem uniwersalnym, przy pomocy którego wykonasz najróżniejsze czynności w ogrodzie. Wykorzystasz go do przekopania ziemi na wiosnę – poprzez spulchnienie przygotujesz ją do siewu. Rozbijając nim grudy sprawisz z kolei, że nasiona trafią na równy grunt. Posłuży Ci także do wykonania w glebie otworów na drzewka i krzewy. Jeśli wybierzesz właściwe narzędzie, poradzi sobie ono nawet w twardej glebie bez obawy o zniszczenie. Zastosujesz go również, aby usunąć z ziemi kępki trawy lub splątanych, starych korzeni.

Jaki trzonek do szpadla ogrodniczego?

Wbrew pozorom to nie część robocza, a trzonek jest tym elementem szpadla, który najczęściej ulega uszkodzeniu. Warto więc dobrze zastanowić się nad jego wyborem. Do Twojej dyspozycji są 3 możliwości: trzonek drewniany, metalowy oraz z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Najtrwalsze z nich są te ostatnie – warto je wybrać wtedy, gdy zamierzasz używać szpadla wyjątkowo często.

Zwróć również uwagę na kształt trzonka – może być prosty, w kształcie litery T lub z uchwytem przypominającym literę Y. Najmniej wygodne są szpadle proste – dłonie nie mają się na czym oprzeć, przez co ślizgają się po trzonku. Używając narzędzia z trzonkami uformowanymi na kształt litery T lub Y, zyskasz dodatkową podporę dla dłoni, a przez to większy komfort podczas kopania w ziemi. W naszym asortymencie znajdziesz szpadle z najróżniejszymi uchwytami – możesz więc wybrać ten, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom.

Szpadle – propozycje sklepu StukPuk

Szukając szpadla ogrodniczego, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą, w której znajdziesz szereg najróżniejszych modeli. Sprawdź nasz szpadel Modeco MN-79-380, który został w całości wykonany z hartowanego metalu. Dzięki temu jest wyjątkowo wytrzymały. Możesz również sięgnąć po tradycyjne narzędzie, takie jak szpadel kanadyjski Modeco Garden MN-79-365. Jego trzonek wytworzono co prawda z drewna, lecz wzmocniono na dole metalowym, nitowanym okuciem, co nadaje mu trwałość. Posiada także uchwyt, który pozwoli na komfortowe trzymanie narzędzia. Przejrzyj cały asortyment szpadli ogrodowych znajdujących się w sklepie internetowym StukPuk i wybierz ten, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości